HC Stadion Vrchlabí – Stanislav Procházka: Bez střel nemůžeme zvedat ruce nad hlavu
Ohlasy k zápasu

Stanislav Procházka: Bez střel nemůžeme zvedat ruce nad hlavu

15.02.2010
Jana Poskerová

Třetí zápas s Třebíčí neskončil pro domácí dobře. Stav série je 2:1 pro hokejisty z Vysočiny. Po hokejové stránce šlo o kvalitní utkání. Střely na bránu byly také na obou stranách, ale bohužel pro vrchlabské, čtyřikrát lovil puk ze svatyně Ševčík, domácí dostali puk za záda třebíčského gólmana pouze třikrát. Domácí publikum mohlo na konci třetí třetiny doufat v hatrick Štefana Rusnáka, ale ani v power-play se nepovedlo vyrovnat. Celou sezónu má vrchlabský tým stejný problém - koncovka.

O vyrovnání se v první třetině postaral Stanislav Procházka, ale v hodnocení zápasu nešetřil kritikou do vlastních řad:"Máme obrovský problém, který se táhne. Nedáváme góly. Ale zato poměrně laciné jsme schopni dostat. Pro nás důležité zápasy jsme schopni prohrát vlastní chybou a to je velká škoda. Ale hlavní problém je, že nedáváme góly."

Podobná slova ovšem slýcháme od trenéra po každém prohraném zápasu. Procházka tvrdí, že se hráči musí více tlačit do brány a střílet, bez střel nemohou zvednout ruce nad hlavu. A co říká o úterním zápasu:"Je to jenom bitva ve válce, která i když se prohraje, tak ještě není ztracená. Musíme dál chtít, dál hrát, dál se tlačit do brány. Dávat góly a chtít vyhrát, abychom tu naši malou válku vyhráli."

Pišta Rusnák si připsal zbývající dva góly, bohužel hatrick se nekonal:"Všechny nás mrzí, jak zápas dopadl, v úterý musíme zabrat a otočit to. Nic není ztraceno. Ty dva góly to byly pěkné přihrávky Martina Filipa. Já už jsem jenom vystřelil a padlo to do brány. Škoda toho power-play. Měli jsme tlak, ale chyběl gól. Musíme to otočit zítra."