HC Stadion Vrchlabí – Sezóna začíná. V Jihlavě

Sezóna začíná. V Jihlavě

09.09.2008
Jan Hanuš

Více než půlroční čekání je u konce a opět začíná maraton ligových zápasů. Vrchlabí se popere o první body v nové sezóně na jihlavském Horáckém zimním stadionu s místní Duklou.

Jihlavská Dukla v přípravě

Jihlavští sehráli v přípravě na novou prvoligovou sezónu celkem 13 utkání, ze kterých devětkrát odešli poraženi a čtyřikrát nad soupeřem zvítězili. Ani jednou nestačili na prvoligového nováčka z Chrudimi, kdy prohráli nejdříve doma 3:5 a v Chrudimi dokonce 5:1. Dukla vyhrála pouze v Berouně 3:7, doma porazila vysoko Neuchatel Sports 8:3 a Horáckou Slavii Třebíč 5:2. Čtvrtý vyhraný zápas má Jihlava s reprezentací Polska 2:5. Jinak se jihlavské Dukle moc nedařilo a přípravu zakončila vysokou porážkou ve Zlíně.

RI Okna Zlín – HC Dukla Jihlava 7:1

Vysokou prohrou skončila příprava pro jihlavskou Duklu. Za hostující Duklu vstřelil jediný gól ve 14. minutě David Dolníček kterému přihrával nejmladší hráč první ligy, teprve patnáctiletý David Musil. Jinak otěže utkání drželi pevně ve svých rukou zlínští Berani a Jihlava se jen občas dostávala do brejkových situací, se kterými si slovenský brankář ve zlínských službách poradil. O branky Zlína se podělili Roman Vlach který vstřelil první dva góly Beranů, třetí branku první třetiny dal Martin Lučka, v prostřední části rozvlnil síť Řehořovy svatyně jen ve 37. minutě Lukáš Galvas. V závěrečné části přidali postupně po jednom gólu David Nosek, Jaroslav Balaštík a Ivan Rachůnek a uzavřeli účet zápasu na pro Jihlavu nelichotivém výsledku 7:1. Dukla neuspěla ani v domluvených nájezdech, kdy prohrála 3:2.

Změny v kádru

Po loňské sezóně, která pro Jihlavu skončila v předkole play-off ve Vrchlabí, se s Duklou rozloučil vrchlabským fanouškům dobře známý brankář Pavel Falta, který odešel do Nitry a do Spartaku Pelhřimov odešli Petr Kuchyňa a Jiří Kubát.
Jako asistent trenéra přišel z Třebíče Roman Mejzlík, zadní řady vyztuží Rostislav Malena z Komety Group. V útoku se Jihlavě objeví Jiří Piluša ze Zlína, havlíčkobrodský Daniel Hodek, David Dolníček z Třebíče a liberecký Libor Bezděk.

On-line z Jihlavy

Pro fanoušky kteří se do Jihlavy nedostanou, bude připraven klasický onlajn a jihlavský Promo-Team připraví komentovaný video přenos. Ten začíná v 17:00 technickou přípravou a v 17:20 začne komentovaný přenos.

Sestavy z posledního přípravného zápasu

HC Vrchlabí: Ševčík (Štůrala) - Galvas, Chaloupka, Bendík, Lukáč, Vála, Matějíček, Wagenhoffer - Konečný, Pajič, Beck, Horčička, Kříž, Gengel, Gajovský, Rod, Látal, Fiedler, Andreas, Rusnák

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Malena, Staněk, Ficenc, Musil, Štrach, Kašpar, Novák, Bílek – Man, Bakus, Rytnauer – Krupka, Dolníček, Hodek – Jonáš, Hanzal, Suk – Hradecký, Pometlo, Kotlík

První zápas Vrchlabí přijede do Jihlavy pískat pan Vladimír Pešina, na čarách s ním budou Michal Jílek a Milan Jindra.