HC Stadion Vrchlabí – Polovinu základní části zakončíme se Lvy
Preview k zápasu

Polovinu základní části zakončíme se Lvy

02.11.2010
Marcel Voneš

V R C H L A BI - Ve středu 3. listopadu přivítá Vrchlabí na svém ledě jednoho z hlavních favoritů prvoligové soutěže, tým HC Slovan Ústečtí Lvi. V utkání se domácímu publiku poprvé v letošní sezóně představí i náš bývalý kapitán Ladislav Gengel, který se v závěru minulého týdne vrátil z Kladna. Pomůže svému staronovému týmu potrápit favorita, kterému se momentálně příliš nedaří? Utkání začíná tradičně v 18 hodin.

Ústí zatím nenaplňuje představy fanoušků

Jak už se stalo tradicí, Ústí před letošní sezónou vyhlásilo boj o nejvyšší příčku. V poslední době však družina trenérů Rosola a Skrbka tápe a klesla na třetí pozici. Nedaří se však ani největšímu rivalovi Lvů, před Chomutov se překvapivě dostala jihlavská Dukla.

Ústečanům se nevydařily hlavně poslední zápasy na stadionech soupeřů. Začalo to v Litoměřicích, kde Lvi přišli v poslední minutě o dvougólové vedení a nováčkovi podlehli v prodloužení. V Třebíči i Berouně utkání dospěla až k samostatným nájezdům, v obou případech byli úspěšnější soupeři Ústí.

Zklámání ústeckým fandům přinesl i poslední zápas, kdy Lvi podruhé v této sezóně odcházeli z domácího ledu se sklopenými hlavami. Přemožitelem Severočechů se stal Hradec Králové.

Lví smečka

I když je pro Lvy osmadvacet získaných bodů spíše zklamáním, mohou se pyšnit alespoň nejlepší ofenzivou. V dosavadních 14 odehraných zápasech vstřelili Severočeši 54 gólů, což činí v průměru skoro čtyři na zápas. Nejproduktivnější je útočné duo Robin Hanzl a Marek Čurilla, oba nasbírali shodně 12 bodů. Čurilla (8+4) přišel před sezónou z extraligového Kladna, Hanzl (3+9) je naopak ústeckým odchovancem. Třetím nejproduktivnějším hráčem je velezkušený Jan Alinč, který v 12 zápasech nasbíral 10 bodů (3+7). V útoku se daří střelecky i Davidu Pazourkovi nebo ex-vrchlabskému Roku Pajičovi, ti se letos trefili už šestkrát.

Méně spokojení už můžou být Severočeši s defenzivou týmu. Nejlépe se v této činnosti daří zkušené dvojici David Pojkar - Roman Němeček, kteří jsou v bodování +/- na devíti kladných bodech. Nejproduktivnějším bekem je překvapivě dvacetiletý Ondřej Holomek, který v letošní sezóně poprvé nastupuje pravidelně za seniory. Odchovanec Vsetína už má na svém kontě devět bodů za dva góly a sedm asistencí.

I letos Lvi střídají strážce brány pravidelně. Zkušeného Zdeňka Orcta doplňuje nadějný Pavel Francouz. Oba naskočili do osmi zápasů. Lépe vychází ze srovnání Orct (374 min., 92,80 %, 2.21), Francouz (488 min., 89,60 %, 2,89) byl naopak u jediného vychytaného shut-outu.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

V loňské sezóně bylo výrazně úspěšnější Ústí nad Labem, které vyhrálo tři ze čtyř zápasů v řádné hrací době (3:1, 2:1 a 5:1). Jediným úspěchem našeho týmu byla výhra po nájezdech v poměru 4:3 den před koncem roku 2009. Lvi sice dlouho vedli, v poslední pětiminutovce ale vrchlabští borci vstřelili dva góly a srovnali stav.

Poslední zápasy obou soupeřů

HC Tábor – HC Vrchlabí 2:1p (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Šperger (Štrba), 65. Mrkvička (Padělek) - 23. Beck (Hubáček, Chaloupka).
Sestava Vrchlabí: Koutský - Matějíček, Pácal, Chaloupka, Poskočil, Hanzl, Poživil, Bendik - Hubáček, Gengel, Látal - Rusnák, Bezouška, Beck - Drábek, Tvrdek, Urban - Kubeš, Filip, Bláha.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC VCES Hradec Králové 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Čurila (Alinč, Pojkar), 59. Hanzl (Holomek, Pazourek) - 6. Moskal (Kubica, Chmelíř), 16. Šejnoha (Chmelíř), 33. Budínský (Volráb, Koudelka), 38. Šejnoha (Berger).
Sestava Ústí: Francouz - Němeček, Pojkar, Klobouček, Sklenička, L. Poživil, Holomek, Gula - Čurilla, Alinč, Diviš - Janků, Hanzl, Pazourek - Šedivý, Mikulík, Kloz - Kanko, Pajič, Ludvík.

Zimní stadion Vrchlabí
3.11. 18:00
HC Vrchlabí 15. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
11. 18 b. Umístění 3. 28 b.
5 – 0 – 3 – 6 Celková bilance 7 – 2 – 3 – 2
Kamil Tvrdek 6 g.+ 8 as. Nejproduktivnější hráč Marek Čurilla 8 g.+ 14 as.
Kamil Tvrdek 6 g. Nejlepší střelec Marek Čurilla 8 g.
Kamil Tvrdek 8 as. Nejvíce asistencí Robin Hanzl 9 as.
Václav Čížek
Michal Bezouška
oba +2
Nejlepší hráč v +/- David Pojkar
Roman Němeček
oba +9
Vladislav Kubeš -9 Nejhorší hráč v +/- Milan Mikulík -2
Jan Bendík
Jakub Drábek
oba 22 min.
Nejtrestanější hráč Petr Kanko 63 min.
Vladislav Koutský 2,36
Petr Ševčík 3,33