HC Stadion Vrchlabí – Pokračují i Ondřej Chrtek, Filip Moník a Jakub Kynčl
A Team

Pokračují i Ondřej Chrtek, Filip Moník a Jakub Kynčl

Lucie Horčičková

Dalšími hráči, které uvidíme od srpna na vrchlabském ledě, jsou odchovanci Ondřej Chrtek, Filip Moník a Jakub Kynčl.

Ondřej Chrtek

Post: Útočník
Věk: 23 let
Kluby: Bílí Tygři Liberec, HC Benátky nad Jizerou, HC Stadion Vrchlabí
Statistiky za sezónu 2021/22: 15 bodů (5 gólů + 10 asistencí)

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:
„Ondra je vrchlabský odchovanec, který juniorské kategorie strávil v Liberci. O jeho talentu vypovídá pravidelná účast v juniorských reprezentačních výběrech. Ondra zatím nikdy II. ligu neokusil a myslím, že by svým herním pojetím a přístupem měl patřit k lídrům v celé soutěži. Navíc i on absolvoval letní přípravu pro vyšší úroveň a aktuálně má vynikající fyzické parametry. Doufáme, že Ondra ve velkém hokeji ještě neřekl poslední slovo.“

Jak se těšíš na tuto sezónu ve II. lize, která má pro letošní rok novou podobu?
Samozřejmě se těším. Myslím si, že nový model je mnohem atraktivnější jak pro nás hráče, tak i pro fanoušky.

S jakými ambicemi jdete do nové sezóny?
Ve Vrchlabí jsou, a vždycky byly, cíle pohybovat se v nejvyšších patrech tabulky a hrát atraktivní hokej, takže nižší cíle si určitě neklademe.

Jak bys zhodnotil letní přípravu?
Příprava byla náročná jak fyzicky, tak i psychicky, ale všichni jsme se k tomu postavili maximálně zodpovědně a odmakali to na 100%.

Máš nějaký hokejový zážitek, na který budeš rád vzpomínat?
Zážitků mám hodně... Určitě to bude první gól v 17 letech, to, že jsem si zahrál před vyprodanou halou v Liberci nebo v Budějovicích, také zápas, kdy jsem hrál v lajně s Petrem Nedvědem nebo Láďou Šmídem a v neposlední řadě zápasy proti Jágrovi nebo Plekancovi.

Plánuješ v červenci nějakou dovolenou?
Po ukončení letní přípravy jsem byl s kamarády na vodě. To byly hodně náročné dny. :-) Momentálně sedím na letišti a letíme s přítelkyní na Zanzibar, takže na to se moc těším!

Filip Moník

Post: Útočník
Věk: 23 let
Kluby: Hradec Králové (dorost, juniorka), HC Stadion Vrchlabí, HC Wikov Hronov
Statistiky za sezónu 2021/22 – HC Stadion Vrchlabí: odehráno 9 zápasů - 2 body (1 + 1)
Statistiky za sezónu 2021/22 – HC Wikov Hronov: v základní části odehráno 18 zápasů – 21 bodů (7 + 14),
v play-off odehrány 4 zápasy – 1 bod (1 + 0)

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:
„Útočník s asi nejlepšími herními dovednostmi v týmu. Filip měl mít již letos pevnější místo v základním kádru týmu pro Chance ligu a po změně na II. ligu předpokládáme, že promění svůj potenciál ve skvělé herní výkony.“

Jak se těšíš na tuto sezónu ve II. lize, která má pro letošní rok novou podobu?
Na novou sezónu se moc těším. Sice bylo těžší hledat pár dní motivaci po tom všem, ale máme letos skvělou partu, kterou tato situace zas o trochu víc stmelila a věřím, že si letošní sezónu, jak my, tak i fanoušci, pořádně užijeme.

S jakými ambicemi jdete do nové sezóny?
Ambice máme vždycky nejvyšší, proto to hrajeme ale určitě bychom chtěli být do 6. místa ať máme výhodnou pozici do play-off.

Jak bys zhodnotil letní přípravu?
Já osobně jsem si letní přípravu užil. Jeli jsme plán na první ligu, takže věřím, že jsme na náročnou sezónu skvěle připraveni.

Máš nějaký zážitek z I. ligy, na který budeš rád vzpomínat?
Vzpomínat budu rozhodně na partu kluků, s kterou jsem si ty dvě sezóny skvěle užil a taky na domácí zápas proti Kladnu. Zahrát si proti hráčům jako je Jágr a Plekanec, to je něco úžasného.

Plánuješ v červenci nějakou dovolenou?
Včera jsme přijeli za bráchou do Itálie na týden, odkud pojedeme na tři dny do Říma a pak na skok do Benátek.

Jakub Kynčl

Post: Obránce
Věk: 22 let
Kluby: Hradec Králové (dorost, juniorka), HC Trutnov, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Wikov Hronov
Statistiky za sezónu 2021/22 – HC Stadion Vrchlabí: odehrány 2 zápasy - 1 bod (1 + 0)
Statistiky za sezónu 2021/22 – HC Wikov Hronov: v základní části odehráno 36 zápasů – 20 bodů (5 + 15),
v play-off odehrány 4 zápasy – 0 bodů

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:
„Jakub dostal v loňské sezóně šanci především ve II. lize v Hronově a měl bojovat o místo v I. lize. Vzhledem k vývoji jsme velice rádi, že jsme se s ním dohodli na pokračování, protože prokázal, že ve II. lize může nastupovat v základní sestavě a měl by u nás dostat velký prostor. Slibujeme si od něho, že promění svůj herní potenciál a bude patřit k oporám týmu. Jakub je další odchovanec vrchlabského hokeje, který juniorský věk prožil v královéhradecké hokejové akademii.“

Jak se těšíš na sezónu ve Vrchlabí?
Těším se moc. S tím vším okolo to nebylo snadné, ale myslím si, že máme výborný tým, který má vrchlabské srdíčko a uděláme všechno pro to, aby byla sezóna úspěšná.

S jakými ambicemi jdete do nové sezóny?
Rozhodně s těmi nejvyššími! Tým máme skvělý a určitě chceme atakovat nejvyšší příčky.

Jak bys zhodnotil letní přípravu?
Tak začali jsme se chystat na první ligu, ale potom všem, co se stalo, nebylo lehké najít motivaci. Ale jak říkám, máme skvělý tým, který se semknul a dřel, co to šlo. :-)

Jak se těšíš na vrchlabské fanoušky?
Fanoušci tady byli vždycky super! Doufáme, že i když tu bude nižší liga než loni, budou chodit v hojném počtu.

Plánuješ v červenci nějakou dovolenou?
Určitě ano. Chtěl bych si někam zaletět, tak uvidíme, jak to dopadne.