HC Stadion Vrchlabí – Po týdnu opět na sever, tentokrát do Mostu

Po týdnu opět na sever, tentokrát do Mostu

14.11.2008
Jan Hanuš

Po týdnu míří Jeřábkova družina opět na sever Čech. Po prohraném utkání v Ústí nad Labem se v sobotu představí v Mostě. Již letošní první zápas byl pro Vrchlabí hodně náročný a odveta nebude o nic lehčí, naopak. Sobotní utkání začíná v 17:30.

Mostu se letos daří

Stejně jako Vrchlabí ani Most nenaplňuje nepsané pravidlo, že pro nováčka soutěže je kritický druhý rok. Tým hráčů kolem trenéra Jana Neliby se drží v poklidném středu tabulky, zaručující jim s přehledem účast v play-off. K dobrým výsledkům zajisté napomáhá úzká spolupráce jak s karlovarskou Energií tak s Litvínovem. Že se ze severu často jezdí bez bodů, se přesvědčil třeba havlíčkobrodský Rebel, tvrdě narazil favorizovaný Chomutov, který si odvezl porážku 5:3. Výhra brněnské Komety se rodila hodně těžko. Jediný tým proti kterému se zatím Mostu vůbec nedaří je Hradec Králové, doma porážka 1:4 a v Hradci debakl 7:2. V mosteckém dresu hraje Martin Nosek který se vloni objevil i ve Vrchlabí. Je to jeden z pětice starších zkušených hráčů, jinak všichni ostatní jsou mladší 25 let.

KLH Chomutov - HC Baník Most 2:1 pp

V posledním zápase Mostu hraném v Chomutově se první trefil chomutovský Zdeněk Tauš v šesté minutě, ovšem ještě v téže minutě vyrovnal Jan Nekvinda. Další průběh zápasu by se dal popsat vcelku jednoduše, KLH Chomutov versus Lukáš Sáblík. Karlovarský brankář ve službách Mostu se překonával a doháněl chomutovské hráče k šílenství a vháněl jim slzy do očí. Když už ho chomutovští hráči prostřelili, tak stála v záloze tyč branky a zase z toho nic nebylo. Utkání hrané víceméně na jednu branku, o tom svědčí třeba poměr střel 55:19, tak dospělo do prodloužení, kde po necelých dvou minutách vystřelil zasloužený prémiový bod Chomutovu Stanislav Mikšovic.

HC Vrchlabí – SK HC Baník Most

Úvod utkání byl o vzájemném oťukávání. Na oba brankáře mířily především střely z velké vzdálenosti. Podle předpokladů byli o něco málo aktivnější domácí. První náznak šance přišel v 5. minutě, kdy Fiedler dobrým forčekinkem obral ve středním pásmu o puk hostujícího hráče, zavezl puk do třetiny hostů a chtěl přihrát na najíždějícího Pajiče, ale přihrávka byla příliš dlouhá na to, aby na ní slovinský útočník dosáhl. To byla však jediná akce v první polovině prvního dějství, která stála za zmínku.

I když bylo utkání v rukou domácích, kteří více stříleli a také se tlačili do koncovky, mohli jít do vedení hosté. I přesto, že Ševčík signalizoval svou hokejkou, že hostujícímu hráči vyprchal trest a vyjíždí z trestní lavice, domácí obránci na to nereagovali. Martínek si odpykal trest a nikým nehlídaný dostal přihrávku na modrou a mířil sám na Ševčíka, na kterého zkoušel střelu mezi betony, což ale nebylo dobré rozhodnutí, jelikož vrchlabský brankář měl hokejku na ledě dobře postavenou.

Nástup do druhé části patřil opět Elektromontérům. Krásnou akci předvedli na začátku třiadvacáté minuty Rod s Gajovským, čímž obelstili tři hostující hráče a Gajovský mohl z bezprostřední blízkosti otevřít skóre, ovšem Horčička se stihl rychle přesunout a zachránil hostující celek od inkasování. Ovšem to vrchlabské hokejisty mrzet nemuselo, nýbrž ten kýžený gól přišel. Ač oslabeni o jednoho hráče v poli, přesto domácí dokázali skórovat. Na Horčičku jel totiž zcela sám Krupka, ten na něj sice nevyzrál, ale dojíždějící Petr Horčička dorazil puk do sítě - 1:0.

Vedení však domácím dlouho vydržet nemuselo, z ničeho nic se dostal do obrovské šance hostující Vrtek, jenž dostal přesnou přihrávku před brankou, ale přišla chvíle Ševčíka, který se roztáhl na čáře a reflexivně betonem zneškodnil střelu mosteckého hokejisty. Poté, se ale ke slovu dostali znovu domácí. Na rozdíl dvou branek upravil Nikola Gajovský, který dostal pas na pravý kruh, nabruslil si až před hostujícího brankáře a bekhendem do protipohybu mu nedal šanci - 2:0.

Pro Most mohlo být ještě hůře. Skvělou technickou vybavenost a dobré ruce ukázal Rok Pajič, když stahovačkou obelstil mosteckého obránce a už byl před Horčičkou, ten ale držel naděje hostů na bodový zisk, když dobře zmenšil Pajičovi střelecký úhel a tím tak vykryl jeho střelu. Další možnost, jak navýšit skóre přišla o minutu později, když v souboji Horčičků zvítězil ten hostující, jenž vychytal domácího útočníka, který jel úplně sám.

Kromě střel, které nenadělali brankářům žádné vážnější problémy, se v prvních deseti minutách poslední třetiny nic zajímavého nedělo. Poté, ale přišlo zdramatizování v podobě snížení na rozdíl jediné branky. Přesilovky se mosteckým po celé utkání vůbec nedařily, ale tahle jim vyšla. Kapitán Petr Martínek vrátil zelenobílé zpátky do hry, když z otočky z prostoru mezi kruhy překonal Ševčíka - 1:2.

A v závěru drama ještě více vyvrcholilo. Poslední dvě minuty před koncem třetího dějství se provinil nečistým způsobem Rusnák a pro hosty se tak naskytla možnost, jenž mohla znamenat vyrovnání. Ovšem nestalo se tak. Chatrnúch ve vlastní třetině vybojoval puk, poslal ho na Ondřeje Látala a ten už neměl problém trefit prázdnou branku - 3:1.

Zimní stadion Most
15.11. 17:30
SK HC Baník Most 23. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
8. 31 b. Umístění 2. 51 b.
9 – 1 – 2 – 10 Celková bilance 16 – 1 – 1 – 4
Julius Šinkovič 9 g.+ 7 as. Nejproduktivnější hráč Patrik Beck 6 g.+ 8 as.
Julius Šinkovič 9 g. Nejlepší střelec Patrik Beck
Martin Krupka
oba 6 g.
Jan Bauer 8 as. Nejvíce asistencí Patrik Beck 8 as.
Jan Nekvinda +2 Nejlepší hráč v +/- Jan Bendík +9
Vítězslav Nedrda -9 Nejhorší hráč v +/- Bronislav Andres
Petr Hruška
oba -1
Jakub Bauer 50 min. Nejtrestanější hráč Jaroslav Koma 49 min.

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Štůrala (Ševčík) - Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála "C", Wagenhoffer – Nouza, Pajič, Beck – Fiedler, Krupka, Gengel – Konečný, Kříž, Látal – Gajovský, Horčička, Rusnák

HC Baník Most: Sáblík (Melichar) - Martínek, Stříteský, Charousek, Hlubuček, Černý, Gróf, Nosek, Lomička -Bauer Jan, Machulda, Mach - Šinkovič, Budínský, Bauer Jakub - Nekvinda, Vrtek, Salač - Havlůj, Nedrda, Urban

Rozhodčí

Z Litvínova přijede do Mostu řídit utkání pan Miroslav Petružálek, na čarách budou pánové Jiří Rozlílek taktéž z Litvínova a Miroslav Sichrovský z Ústí nad Labem