HC Stadion Vrchlabí – Po prvním zápase nemůžeme dělat závěry, říká Vladislav Kubeš
Ohlasy k zápasu

Po prvním zápase nemůžeme dělat závěry, říká Vladislav Kubeš

03.08.2010
Štěpán Tomš

M l. B o l. – Premiéra to sice povedená nebyla, ale po úvodním přípravném zápase proti extraligové Mladé Boleslavi, ve kterém vrchlabští hokejisté nedali gól, Vladislav Kubeš věří, že se v dalším utkání podaří vyhrát a bude dobře. „První vyhrání z kapsy vyhání – tím jsme se řídili,“ říká s tím, že na první pokus se to nepovedlo, ale vyhraje se příště.

První přípravný zápas prý nebyl ničím zvláštní. „Bylo to klasické první letní utkání. Led nebyl dobrý, navíc byla strašná mlha,“ upozorňuje na podmínky na boleslavském zimním stadionu.

„Mlha mi dělala strašný problém. Hraji pravé křídlo, jsem menšího vzrůstu, a když jsem vyjel na útočnou modrou čáru, tak jsem na naše beky za bránou neviděl. Gólmani nám říkali, abychom nenechávali soupeře střílet ze středního pásma,“ upřesňuje.

„Po taktické stránce to nebylo z naší strany ono, ale byl to první zápas. Hlavní je, že se nikdo nezranil,“ zdůrazňuje, co je důležité, „ostatní přijde časem.“

„Do osmé minuty bylo utkání vyrovnané, pak jsme ve vlastní přesilovce dostali gól. Tam se to trošku zlomilo a soupeř nás začal přehrávat,“ přiznává útočník, jenž v sezóně 2008/2009 odehrál osmnáct utkání právě za Bruslařský klub Mladá Boleslav.

„Nějaké šance jsme měli – já osobně dvě, které musím dávat! Není to jednoduché, když nedáme branku. Soupeř byl lepší, ale první polovina zápasu byla vyrovnaná.“

Nehází však flintu do žita. „Po prvním zápase v extraligové Boleslavi nemůžeme dělat závěry. Bude na trenérech, aby útoky složili a ještě je proházeli. Prohra samozřejmě mrzí, ale nedělal bych z toho tragédii,“ uzavírá své hodnocení.