HC Stadion Vrchlabí – Na slovíčko s Martinem Heřmanem
Rozhovory

Na slovíčko s Martinem Heřmanem

Lucie Horčičková

Další novou tváří letošního A-týmu je třiatřicetiletý útočník Martin Heřman.
Jeho předchozím působištěm byla extraligová Plzeň a od roku 2014 oblékal pět sezon dres Českých Budějovic.
V rozhovoru Martin například zhodnotil dosavadní výkony A-týmu a prozradil, jak nejradši tráví volný čas.

Jak bys zhodnotil poslední odehrané utkání s Prostějovem?
Zápas v Prostějově se nám nepovedl a my se z něj musíme poučit do příštích zápasů. Trochu jsme si mysleli, že po výhře nad Kladnem se soupeř porazí sám a odrazilo se to v našem přístupu k zápasu. Toho se musíme příště vyvarovat.

V tomto utkání se opět projevila naše nedisciplinovanost. Snažíte se pracovat na tom, abyste se zbytečných faulů vyvarovali?
Před každým zápasem si říkáme, že se musíme vyvarovat faulům, ale zatím se nám to nedaří plnit. Trošku si i myslím, že platíme takovou tu nováčkovskou daň u rozhodčích. Někdy písknou fauly, které na druhé straně přehlídnou. Ale i tak si na to musíme dávat pozor, protože v play-off budou tyhle situace rozhodovat zápasy.

Jak hodnotíš utkání s Kladnem, které jste porazili 4:2?
Byl to takový svátek pro hokej ve Vrchlabí a já jsem strašně rád, že se zápas povedl. Pro plno kluků to bylo něco nového hrát v televizi, navíc proti nejlepšímu hráči naší historie. Zvládli to ale na jedničku. Kladno bylo asi lepší herně, ale výsledkově jsme je přehráli, což je to hlavní.

Co bylo podle tebe klíčovým momentem tohoto utkání?
Klíčové bylo, že jsme po celý zápas byli většinu času ve vedení a pak ubráněná většina našich oslabení.

Oslavili jste se spoluhráči nějak toto vítězství? Přece jen to byla pro Vrchlabí výjimečná událost, když tu hrál Jaromír Jágr a utkání se vysílalo v televizi.
Samozřejmě jsme to trochu zapili. Přece jen neporazíte Kladno s Jaromírem Jágrem každý den, ještě k tomu v televizi. :-)

Jak jsi spokojený s vašimi dosavadními výkony? Stále se držíte na prvním místě tabulky, což je super, nemyslíš?
Spokojenost s výsledky je veliká. Asi nikdo by před sezonou netipoval, že budeme v téhle části sezony na prvním místě.

Do konce základní části zbývá ještě 7 utkání. Byla by pro vás lepší pozice začínat již předkolem, anebo naskočit až ve čtvrtfinále a trochu si před vrcholem sezony odpočinout?
Určitě by bylo nejlepší jít rovnou do čtvrtfinále a před závěrečnou částí sezony si odpočinout.

Ve středu vás čeká domácí utkání s Benátkami. Začali jste se už na toto utkání nějak speciálně připravovat?
Teď je reprezentační pauza, takže momentálně je fáze kondiční a na soupeře se začneme připravovat až od pondělí.

Jsi jedním z nejproduktivnějších hráčů Chance ligy... Jak jsi se svou bodovou produkcí zatím spokojený ty sám?
Jsem samozřejmě spokojený, ale hlavní je, že se nám daří jako týmu. Statistiky ale nějak sleduji, protože od bodů tady taky jsem.

Nechybí ti na ledě po tvém boku zraněný Tomáš Nouza, se kterým jste dobře sehraná dvojka?
Určitě mi chybí. Přece jen jsme toho spolu sehráli hodně a Tomáš je skvělý hráč. Já ale věřím, že se dá brzy do pořádku a pomůže týmu v play-off.

Máš nějaký předzápasový nebo naopak pozápasový rituál?
Nějaké mám, ale ty si nechám pro sebe. :-)

Jak sis užil třídenní volno, které jste dostali díky repre pauze?
Užil jsem si ho hezky. Byl jsem doma za rodinou v Plzni a odpočíval.

Čemu se ve Vrchlabí věnuješ, když máš chvíli volna?
Když mám tady rodinu, tak chodíme hodně na procházky a poznáváme okolí. Ale jinak jsem většinou buď na zimáku, nebo koukám na seriály.

Co je pro tebe nejlepším odpočinkem?
Když je dobré počasí, tak si rád odpočinu u rybaření. Rád odpočívám i tak, že se věnuji synovi.