HC Stadion Vrchlabí – Na řadě je Ostrava

Na řadě je Ostrava

15.09.2008
Jan Hanuš

Pokračovat v dobrém výkonu z Jihlavy a zapomenout na nepovedený domácí zápas s Berounem. To je cíl Jeřábkovy družiny ve vzdálené Ostravě. Čekat je tam bude velice nepříjemný mladý celek HC VOKD Poruba.

Příprava v Porubě

Poruba sehrála v přípravném období celkem 13 zápasů ve kterých šestkrát vyhrála, dvakrát se soupeřem rozešla smírně a pětkrát prohrála. Většinu přípravných zápasů sehráli hokejisté Poruby se zahraničními soupeři, z nichž vyčnívalo Dynamo Moskva, na které ovšem nestačil sympatický výkon Ostravanů a podlehli 1:5. Dále si hokejisté Poruby zpestřili přípravu v Banské Bystrici na turnaji O Pohár SNP kde obsadili druhé místo. Postupně se střetli s Banskou Bystricí které podlehli 4:1, maďarským týmem Dunaújvárosi Acélbibák, jenž ho rozdrtili 0:9 a s turnajem se rozloučili utkáním s polským vicemistrem GKS Tychy, kterého porazili 1:3.

KLH Chomutov – HC VOKD Poruba 5:2

První branku utkání vstřelil v čase 15:16 Petr Jíra po krásné přihrávce Hlinky. Domácí nedokázali využít čtyřminutovou přesilovku a třetina tak skončila za stavu 1:0.

Hned na začátku druhé třetiny srovnal skóre Milan Ovšák, ovšem o dvě minuty později se trefil Jaroslav Hašek v dresu Chomutova. Takřka v polovině zápasu tentýž hráč zvýšil na 3:1 pro Chomutov, ale v vzápětí Radek Hubáček vstřelil kontaktní gól a třetina skončila za stavu 3:2

Ve třetí třetině využil ve 46. minutě Lukáš Půlpán přesilovku a Chomutov již vedl 4:2 a poslední gól vstřelil v oslabení, ve 48. minutě autor první branky zápasu Petr Jíra.

Změny v kádru

Změna nastala nejen na soupisce, ale i v názvu. HC Sareza Ostrava se několik dní před startem nové sezóny přejmenoval na HC VOKD Poruba.

S týmem Poruby se rozloučil a navrátil do Zlína brankář Jakub Čech, další brankář Radek Masný posílil druholigovou Opavu. Z HC Vítkovice Steel naopak přišel talentovaný brankář David Iláš. Radovan Glas ukončil kariéru. V útoku již nebude Jiří Řípa, který se vrací do Vítkovic, v zámořské soutěži bude zkoušet štěstí Vít Stránský. Zadní řady přišli vyztužit Vladimír Holík, jenž se navrátil z hostování z Banské Bystrice a Dušan Brincko z Kežmaroku. Do útoku se vrátil z Olomouce Petr Janečka, z juniorky Poruby se představí Jaroslav Kopáč, Karel Richter a Radovan Vajda. Klub v přípravném období posílil i zkušený Marek Ivan, avšak ještě před startem první ligy s ním ostravský klub rozvázal spolupráci.