HC Stadion Vrchlabí – K dalšímu zápasu pojede HC Stadionu do Chomutova
Preview k zápasu

K dalšímu zápasu pojede HC Stadionu do Chomutova

Raina Tomanová

Velmi zajímavý zápas přinese 16. kolo 2. hokejové ligy. V podání čtvrtého Chomutova a šestého Vrchlabí bude rozhodně o co stát. Chomutov v posledním odehraném zápase deklasoval Most devíti góly, HC Stadion naopak o jedinou branku padl proti Benátkám. Soupeře od sebe přitom dělí pouze dva body.

HC Stadion Vrchlabí má za sebou bezbodový zápas. Na domácím ledě padl proti Benátkám, které rozjely hned od začátku útočnou hru a bohužel vrchlabský celek na dva góly odpověděl pouze jediným. Proti Mostu se mu ale dařilo, stejně jako proti Děčínu nebo Písku. Za několik posledních utkání dokázalo Vrchlabí získat velký počet bodů, který je posunul až na šesté místo v tabulce.

Poslední zápasy
Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 1:2
Most - Vrchlabí 4:6
Děčín - Vrchlabí 3:6
Vrchlabí - Písek 5:2
Vrchlabí – Jablonec 2:3 pp.

Piráti Chomutov jsou na tom jen o dvě příčky lépe, navíc je od Vrchlabí dělí pouze dva body. Souboj to tedy bude o „všechno”, ale především Vrchlabí bude mít velkou motivaci. Pro Chomutov to bude již třetí zápas v řadě před domácími diváky, které rozmlsal výhrou nad Mostem, kterému vstřelil devět branek. Hronov nedopadl o moc lépe, protože Piráti osmkrát skórovali, zatímco soupeř dokázal vstřelit pouze čtyři branky. Rozhodně se tak očekává, že bude k vidění spoustu zajímavých akcí a Piráti budou chtít dosáhnout stejného úspěchu.

Poslední zápasy
Chomutov - Most 9:2
Chomutov - Hronov 8:4
Písek - Chomutov 4:3pp
Ústí nad Labem - Chomutov 5:3
Chomutov - Tábor 7:5

Vzájemné zápasy
2022 Vrchlabí - Chomutov 0:5

Kanadské bodování Vrchlabí
1. Ondřej Chrtek 7+12
2. David Chalupa 9+9
3. Filip Krsek 10+4

Kanadské bodování Chomutov
1. Roman Chlouba 11+15
2. Milan Kostourek 11+14
3. Viktor Hübl 9+16

Nejproduktivnější obránci
Vrchlabí: Tomáš Perička 0+7
Chomutov: Radek Havel 4+8

Statistiky brankářů
Vrchlabí: Denis Vacek 3.36 prů. na záp.
Roman Krinwald 1.50 prů. na záp.
Chomutov: Richard Běluha 3,80 prů. na záp.
Miroslav Hanuljak 2,48 prů. na záp.

Zápas se odehraje na chomutovském zimním stadionu v sobotu 12. listopadu od 17:30.