HC Stadion Vrchlabí – Do zápasu jsme šli ustrašeně, říká smutně vrchlabský kouč
Ohlasy k zápasu

Do zápasu jsme šli ustrašeně, říká smutně vrchlabský kouč

06.10.2007
Petr Novotný

Když vrchlabští hokejisté vyrovnali necelé tři minuty před koncem na 2:2, už ase zdálo, že zápas skončí v normální hrací době zaslouženou remízou. 46 vteřin před koncem se však dostal ke střele od modré hostující Kostourek a důrazný Chatrnůch dopravil puk za Faltova záda. Vrchlabský gólman nic neviděl. "Chomutov byl dnes šťastnějším týmem," přiznal hostující trenér Vladimír Kýhos. Severočeši si tak připsali už třetí výhru venku.

V první třetině byli hosté z Chomutova lepším týmem. Do vedení je poslal Michal Jeslínek a tentýž hráč mohl do přestávky po hrubce Vyskočila přidat druhý gól. Ve vyložené šanci však pálil pouze do plexiskla. "Každopásně byl pro nás úspěch, že jsme prohrávali po první třetině jenom 1:0," přiznal domácí trenér Vladimír Jeřábek při hodnocení první třetiny.

Ve druhé třetině se však obraz hry změnil. Ostřelovali branku hostí a hrozili zejména při výborně sehrané přesilovce při vyloučení Trefného. Na druhé straně měl obrovskou šanci Kostourek, který si počkal na přihrávku do brejku. Vyrovní přišlo až na začátku 37. minuty, kdy domácí Petr Horčička zpoza branky hostí nahrál najíždějícímu Richardu Rapačovi a ten překonal přizvednutím puku gólmana Horčičku. V půli 38. minuty zůstal po velmi tvrdém Révayově vražení na hrazení na ledu ležet právě Rapač. Po chvíli se zvednul a s lehkým otřesem mozku již sledoval zbytek zápasu pouze ze střídačky. Devadesátikilový obránce Révay dostal 5 minut + trest do konce utkání.

Hosté vstřelili druhou branku v 44. minutě, kdy je do vedení poslal pohotovou ránou od modré čáry Milan Kostourek. "Dostali jsme laciné góly a to s takovým těžkým soupeřem nemůžeme dostávat. Za výkon ve druhé a třetí třetině bysme si zasloužili aspoň remízu," smutnil kouč týmu z Podkrkonoší. "Chomutov je silné mužstvo, umí trestat každou chybu," dodal Vladimír Jeřábek, kterého nešťastná porážka velmi mrzela.

V závěru se domácím podařilo vyrovnat, ale gól Chatrnúcha v poslední minutě nakonec přivál všechny body do Chomutova. "Myslím, že ve třetí třetině jsme byli daleko šťastnějším mužstvem a v závěru při nás opravdu stála štěstěna," zhodnotil závěr zápasu trenér KLH Chomutov Vladimír Kýhos.