HC Stadion Vrchlabí – Do Krkonoš zavítá Hradec Králové

Do Krkonoš zavítá Hradec Králové

24.08.2008
Jakub Gabriel

V R C H L A B Í - V úterý 26.8. se vrchlabští hokejisté utkají s týmem první ligy, s Hradcem Králové. Tyto dva týmy se už jednou v letošní přípravě utkali, v Hradci zvítězili Vrchlabští 2:1 po brankách Gajovského a Galvase. Hokejisté Hradce i Vrchlabí hráli poslední zápas na ledě Benátek, oba týmy tam vyhráli. Utkání začíná v 18:00 a bude tradičně připraven online přenos.

Hradec se zatím v přípravě trápí

Hokejistům Hradce se zatím v přípravě příliš nedaří. V prvním přátelském utkání podlehli právě vrchlabským hokejistům, a to poměrem 1:2. Potom přišel na řadu Tipsport Cup, ve kterém Hradec proti extraligovým soupeřům nezískal ani jeden bod. V průběhu poháru si ještě zahráli přátelský zápas s Ústím, od něhož inkasovali 7 branek a prohráli 4:7. Další dvě utkání byla proti nováčkům první ligy. Z Chrudimi si odvezli porážku 2:6, ale v Benátkách už zvítězili 3:2 a připsali si první vítězství v přípravě.

HC Benátky nad Jizerou - HC Vrchlabí 1:3

Ve čtvrtečním přátelském utkání přivítaly na domácím ledě Benátky loňského čtvrtfinalistu 1. ligy HC Vrchlabí. Domácí šli do vedení v úvodu druhé třetiny, když za Ševčíkova záda dorazil puk Jiří Kudrna. Hosté po dvou benáteckých hrubkách v obraně proměnili nájezdy na gólmana Nedvídka nejprve zásluhou Petra Hrušky, následně Jozefa Lukáče. Benátky v závěru bojovaly o vítězství, gólovou tečku v zápase však zařídil Roman Chatrnůch gólem přes celé hřiště.

HC Benátky nad Jizerou - HC VCES Hradec Králové 2:3

Po sedmi porážkách v sedmi zápasech se konečně hokejisté Hradce Králové dočkali prvního vítězství. Výhra je o to cennější, že ji Hradečtí na ledě prvoligového nováčka vybojovali přesto, že v utkání dvakrát prohrávali. Vítěznou branku vstřelil v závěru 2. třetiny Martin Koudelka. Za domácí nastoupil v rámci přípravy velezkušený bek Jaroslav Modrý, který se vrátil z NHL do Liberce a nyní se připravuje s Benátkami.

D&D Elektromont aréna
Vrchlabí 26.8. 18:00
HC Vrchlabí Přípravné utkání HC VCES Hradec Králové
znak týmu znak hokej.cz znak týmu