HC Stadion Vrchlabí – Děkujeme za podporu, vzkazuje fanouškům David Galvas

Děkujeme za podporu, vzkazuje fanouškům David Galvas

21.10.2008
Patrik Huber

V R C H L A BI - Tento zkušený bek nastoupil v pondělním utkání s Havířovem proti svým, neboť právě ze slezského klubu je ve Vrchlabí na ročním hostování. I proto jsme si ho vybrali k následujícímu rozhovoru.

Vrchlabí v pondělním zápase proti Panterům nepřevedlo špatný výkon, přehrávalo tým ze Slezska poměrně hladce, o čemž svědčí i výsledek 4:0. Krkonošští zvítězili s přehledem a povedlo se jim udržet i čisté konto, což už je v sezóně podruhé. "Myslím, že jsme hráli dobře od zádu, což bylo důležité. Také jsme se dostali brzo do vedení. Potom, jak jsme zvýšili na rozdíl dvou branek, jsme kontrolovali hru a soupeře prakticky k ničemu nepouštěli, ale nejdůležitější bylo, že jsme hráli dobře od zádu," zhodnotil zápas David Galvas.

Tento zkušený, třiatřicetiletý harcovník, jenž hraje na postu obránce, vystřídal ve své kariéře spoustu klubů, na letošní ročník I. ligy zamířil do Vrchlabí, se kterým zatím odvádí skvělé výkony. Galvas v podkrkonošském městečku působí na hostování, kam ho uvolnil právě Havířov. "Motivace na utkání byla dá se říci stejná, jako na každé utkání. Samozřejmě, že jsem je chtěl porazit, ale připravoval jsem se úplně stejně, jako na každé jiné střetnutí."

Jak už bylo řečeno, třiatřicetiletý bek nosící na zádech číslo 7, vyztužil do ročníku 2008/09 obranné řady Vrchlabí, kam ho uvolnil právě pondělní soupeř Elektromontérů, Havířov. Galvas se tak potkal se svými bývalými spoluhráči, které velice dobře zná. "Před utkání jsme se pozdravili, ale já ani trenéři to nemáme rádi, když se před zápasem bavíme. Samozřejmě ale, že po utkání jsem za nimi na chvilku došel a popovídal si s nimi."

I. liga má za sebou první polovinu základní části. Vrchlabští si dokonce vychutnávali pozici lídra soutěže, ale po dvou porážkách v řadě spadli na místo třetí, které ale je pro loňského nováčka druhé nejvyšší české soutěže více než dobré. "Tak určitě si myslím, že se nám ta půlka základní části povedla. Škoda byla, že jsme podlehli ve druhém kolo doma Berounu, pak jsme ale udělali šňůru sedmi vítězných zápasů. Sice jsme dvakrát prohráli, s Hradcem a Chomutovem, ale i tak spokojenost." Vrchlabští mají za sebou důležité výhry, ale také porážky, které lze považovat za smolné, neboť ty zápasy mohly dopadnout úplně jinak. "Nejhorší utkání bylo asi s tím Berounem, naopak nejvíc se nám povedl zápas s Brnem," dodal.

Vrchlabský hokej je proslulý vysokou návštěvností a skvělými, věrnými fanoušky. I letos tomu není jinak. Hokejisté z Krkonoš tak mají při domácích zápasech povolený doping, když se můžou opřít o velkou podporu svých fanoušků. "Fanouškům za podporu děkujeme a doufám, že budou chodit ještě ve větším počtu," vzkazuje.