HC Stadion Vrchlabí – Čtvrtý útok nemá dostávat góly, míní Pavel Kříž

Čtvrtý útok nemá dostávat góly, míní Pavel Kříž

20.09.2008
Petr Novotný

Tento hráč obléká dres HC Vrchlabí již několikátou sezonu, ale začínal úplně jinde. Nejprve hrál za Litvínovské dorostence, poté za juniory. Zlom přišel v sezoně 02/03, kterou odehrál v Liberecké juniorce. O dvě sezony později, tj. 04/05, už působil v druholigovém Jablonci n. Nisou odkud již na další sezonu putoval k nováčkovi 2.ligy do Vrchlabí. Hned další rok pro Vrchlabí vybojoval se svými spoluhráči 1.ligu a jako osvědčená opora zde zůstává i nadále - Pavel Kříž

V tomto prvním porovnáváním sil se staronovým soupeřem z Benátek nad Jizerou se nad všechna očekávání prosadil nově poskládaný čtvrtý útok ve složení Rusnák - Kříž - Konečný.

"Hraju s novými spoluhráči a docela nám to jde," konstatuje po vyhraném zápase Pavel Kříž, autor prvního gólu. Ten navíc přišel pro většinu obecentstva nečekaně brzy, když se hned v úvodu prosadil ve zmatku před bránou hostí Konečný, který nasměroval puk přímo na holi Kříže.

Neobvyklou produktivitu čtvrtého útoku komentoval pětadvacetiletý centr slovy: "Čtvrtý útok nemá dostávat góly! My jsme dneska dva dali, takže je to úspěch." (směje se) Trenéři se tak můžou do těžkého rozlosování spolehnout na čtyři kvalitní útoky.

Tým teď čeká perný týden v podobě tří zápasů v rychlém sledu. Již v pondělí nastoupí Jeřábkovo komando k utkání v Kadaní, ve středu do Elektromont Arény přijedou Ústečtí Lvi a v sobotu je další výjezd do Olomouce. Přejme tedy týmu hodně sil a vytrvalosti!