HC Stadion Vrchlabí – Obranu letos nastálo posílí David Sýkora

Obranu letos nastálo posílí David Sýkora

24.07.2023
Filip Vedral

Dvaadvacetiletý sparťanský odchovanec David Sýkora bude v letošní sezóně oblékat vrchlabský dres nastálo. Skvěle tak doplní naši obranu.

V loňské sezóně jsi byl hráčem Dynama Pardubic B, ale měl jsi vyřízené střídavé starty do Vrchlabí. Kvůli dlouhé nemoci jsi ale nastoupil jen do 11 zápasů za Pardubice B a do 4 zápasů za Vrchlabí. Celkem jsi získal 6 kanadských bodů za 1 gól a 5 asistencí. Jak bys zhodnotil loňskou sezónu?
Loňská sezóna pro mě nebyla moc dobrá. Byl jsem zraněný a dlouhodobě nemocný. Doufám, že se takový rok už nikdy nebude opakovat.

2. ligu už ovšem znáš delší dobu. V sezóně 2021-2022 jsi nastupoval za Hronov, kde se ti skvěle dařilo. Za 28 zápasů jsi měl na svém kontě 25 bodů. Zhodnoť své roční působení v Hronově.
V téhle sezóně se mi bodově celkem dařilo. Měl jsem hlavně radost, že jsme to s kluky dotáhli až do play-off.

Jak se těšíš na blížící se sezónu? S jakým cílem do ní jdeš?
Hlavní cíl je být zdravý a podat kvalitní výkony. S týmem mám cíl dostat se do play-off a v něm co nejdál.

Co říkáš na složení letošního A-týmu?
Jádro týmu zůstalo stejné a všechny kluky znám už z předchozího působení, takže jsem spokojený.

Nedávno skončila A-týmu letní příprava. Trénoval jsi s týmem nebo individuálně? Cítíš se připravený na novou sezónu?
Trénoval jsem sám. Měl jsem nejlepšího kondičního trenéra, takže se cítím na sezónu skvěle připravený.

Za svou hokejovou kariéru jsi prošel několika kluby. Řekni nám, kde je nejlepší zázemí a porovnej je se zázemím ve Vrchlabí.
Nejlepší zázemí bylo na Spartě, ale Vrchlabí si vede velmi obstojně. Na 2. ligu má určitě TOP zázemí.

Předpokládám, že je hokej pro tebe na prvním místě. Máš ještě nějaké jiné koníčky?
V létě jsem začal jezdit na wakeboardu a taky si rád chodím s kluky zahrát tenis.

Máš ještě nějaké plány na ty dva týdny, než začne příprava na ledě?
Každý den už makám na ledě, k tomu mám i posilovny, takže se neflákám.

Máš nějaký sen, kam bys to chtěl v hokeji dotáhnout?
Chtěl bych to dotáhnout až do extraligy.