HC Stadion Vrchlabí – Odchovanec Jakub Červinka se vrací zpět do Vrchlabí
Rozhovory

Odchovanec Jakub Červinka se vrací zpět do Vrchlabí

24.06.2023
Filip Vedral

Po čtyřech sezónách v akademii Pardubic se vrací do vrchlabského brankoviště Jakub Červinka.
Jeho rolí bude pozice brankářské dvojky u A-týmu, ale kromě toho si zachytá i za svou juniorskou kategorii.

Po několika letech, které jsi strávil v akademii Pardubic se vracíš domů do Vrchlabí. V Pardubicích sis zahrál extraligu dorostu i juniorů. Jak na těch pár let v Pardubicích a Chrudimi budeš vzpomínat?
Na čtyři roky v Pardubicích budu vzpomínat moc rád. Kromě minulé sezóny to byly fajn roky. Myslím si, že mě to hodně posunulo jak po hokejové, tak po lidské stránce. V Pardubicích mám pár přátel, možná i na celý život (směje se). Chtěl bych poděkovat všem, kdo byl součástí mé cesty v Pardubicích.

Minulý rok jsi cestoval mezi Pardubicemi a Chrudimí. Jak bys zhodnotil loňskou sezónu?
Minulá sezóna nevyšla vůbec podle mých představ. Nedostával jsem tolik prostoru, kolik jsem čekal, po celkem povedené sezóně 21/22. Byla to psychicky náročná sezóna, ale určitě mi hodně dala. Měl jsem obavy, aby následující sezóna nevypadala stejně. To byl i hlavní důvod, proč jsem se rozhodl opustit Pardubice.

Hodláš se do Pardubic vrátit, nebo vidíš svoji budoucnost ve vrchlabském drese?
Do Pardubic se v nejbližší době vrátit nechystám. V budoucnu nevím, kam mě hokejový život zavede, ale teď se chci soustředit na 100 % na práci ve Vrchlabí.

Jak se ti líbila letní příprava ve Vrchlabí? Je to jiné než v Pardubicích?
Letní příprava se mi líbila dost, až tedy na páteční tréninky (směje se), ale myslím si, že právě tyto tréninky nás nejvíce posouvají. Pracovali jsme spolu s Martinem Abrhámem i na gólmanských věcech a věřím, že jsem kvalitně připraven na sezónu. Oproti přípravě v Pardubicích to žádný velký rozdíl nebyl.

Jak jsi se s vedením domluvil na vytížení? Budeš spíš u juniorů nebo v A-týmu?
Mělo by to být nastavené tak, abych odchytal co nejvíce zápasů jak u áčka, tak v juniorce.

Jsi rád, že jsi dostal možnost chytat za A-tým v rodném Vrchlabí? Jak sis se spoluhráči v kabině sedl?
Ve Vrchlabí je profesionální zázemí a jsem moc rád, že jsem tuhle možnost dostal. Chtěl bych poděkovat vrchlabskému vedení za důvěru, kterou mi dalo. Hodně kluků už jsem znal dříve, takže jsem nešel úplně do cizího prostředí. Myslím si, že v kabině máme skvělou partu.

Jak se těšíš na blížící se sezónu? S jakým cílem jdeš do této sezóny?
Na sezónu už jsem hodně natěšen. Nemůžu se dočkat, až znovu vyjedu na vrchlabský led. Mým cílem pro nadcházející sezónu je odchytat co nejvíce kvalitních zápasů a zlepšovat se každým dnem. Nejdůležitější pro mě ale je, aby se nám dařilo po týmové stránce.

V sezóně budeš nastupovat i v juniorce s kluky, se kterými jsi dělal své vůbec první hokejové krůčky. Jaké máš očekávání od sezóny se staronovými spoluhráči z juniorky?
Na kluky se moc těším. Přece jenom je to několik let, co jsem s nimi naposledy hrál. Doufám, že se nám bude dařit.

Proč jsi se v mládí rozhodl zrovna pro post brankáře? Táhlo tě k tomu něco?
Když tak vzpomínám na dětství, vůbec mě bruslení nebavilo. Hokej jsem ale sledoval v televizi pořád a strašně se mi líbili brankáři, jak dělali úplně odlišné věci než ostatní. Myslím si, že tohle mě k tomu tak nějak táhlo, a proto jsem to chtěl vyzkoušet. Od té doby jsem u toho zůstal a popravdě nemůžu litovat.

Předpokládám, že je hokej pro tebe na prvním místě. Máš ještě nějaké jiné koníčky?
Moc volného času v sezóně není, ale teď přes léto jsem začal trošku chodit na tenis a fotbal. Jinak si ještě zahraji rád s kamarády nějaké hry na Xboxu.

Jaký je tvůj největší hokejový zážitek?
Největším zážitkem je určitě možnost zachytat si na Olympiádě dětí a mládeže za Pardubický kraj. Nemůžu ale nezmínit konec minulé sezóny, kdy jsem si zachytal půlku přátelského zápasu za pardubický B-tým proti extraligovému Kladnu.

Máš nějaký sen, kam bys to chtěl v hokeji dotáhnout?
V hokeji bych si chtěl určitě zahrát nějakou profesionální evropskou ligu. Vím, že cesta bude dlouhá a těžká, ale jsem připravený vše tomu obětovat. Myslím si, že lepší start do dospěláckého hokeje než ve Vrchlabí mít nemůžu.

Jak to budeš mít se studiem? Příští rok tě čeká maturita. Připravuješ se na ní?
Chodím na střední školu do Pardubic, na které už od prváku mám nastavený individuální plán, tak v něm budu i nadále pokračovat. Na maturitu se ještě nepřipravuji, ale od září začnu, abych ji zvládl.

Máš nějaké plány na léto, třeba dovolená?
První týden v červenci máme s přítelkyní naplánovanou dovolenou v Maďarsku, na tu se moc těším. Zbytek volna strávím přípravou na novou sezónu.

×
×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Letci Letňany
HC Stadion Vrchlabí