HC Stadion Vrchlabí – Osmifinále začíná! Vrchlabí zajíždí na led Ústí nad Labem
Preview k zápasu

Osmifinále začíná! Vrchlabí zajíždí na led Ústí nad Labem

Raina Tomanová

HC Stadion Vrchlabí se díky šestému místu v tabulce dostal do osmifinále playo-ff, kde se utká se soupeřem z Ústí nad Labem.
Oba celky mají zkušenosti z první ligy a právě osmifinále je první krok k tomu, aby se tam znovu jeden z nich vrátil. Slovan Ústí na Vrchlabí umí, což dokazují výsledky posledních vzájemných utkání.

HC Stadion Vrchlabí si první kolo osmifinále zahraje na ledě Slovanu Ústí nad Labem, který skončil v nadstavbové části na druhém místě. Vrchlabí patří 6. místo v tabulce, které mu zajistilo přímou účast v play-off. V nadstavbové části se krkonošskému celku nedařilo. Zapsal si pouze čtyři výhry za tři body ze 14 zápasů. Zvítězil proti Mostu, Táboru a Kobře Praha. Další tři body získal za kontumaci výsledku druhého vzájemného zápasu s Mostem.

Poslední zápasy
Vrchlabí - Kobra Praha 4:1 (nadstavba)
Vrchlabí - Most 5:0 kont. (nadstavba)
Tábor - Vrchlabí 7:3 (nadstavba)
Příbram - Vrchlabí 5:4 pp (nadstavba)
Vrchlabí - Chomutov 1:6 (nadstavba)

Kanadské bodování
1. Patrik Urban 8+8 (nadstavba)
2. Jakub Tatar 7+4 (nadstavba)
3. Ondřej Chrtek 6+5 (nadstavba)

Neproduktivnější obránce
Ján Bendík 1+5 (nadstavba)

Statistiky brankářů
Roman Krinwald 4.27 prů. na záp. (nadstavba)
Denis Vacek 4.01 prů. na záp. (nadstavba)
Mario Žalčík 6.00 prů. na záp. (nadstavba)

Na domácím ledě se představí Slovan Ústí nad Labem, který nadstavbovou částí prošel mnohem lépe než vrchlabský tým. Podařilo se mu v posledních pěti zápasech získat 13 bodů. Vítězství slavil nad Táborem (5:4), Letňany, které ale zdolal až po nájezdech (5:4), v Chomutově to bylo o dvě branky (5:3), proti Kobře Praha získal dva body po prodloužení (5:4) a doma proti Mostu Slovan nezaváhal a zvítězil 3:1. Slovan má s Vrchlabím pozitivní bilanci. Poslední tři vzájemné zápasy dopadly lépe pro Ústí.

Poslední zápasy
Tábor - Ústí n. L. 4:5 (nadstavba)
Ústí n. L. - Letňany 5:4 sn. (nadstavba)
Chomutov - Ústí n. L. 5:3 (nadstavba)
Kobra Praha – Ústí n. L. 4:5 pp (nadstavba)
Ústí n. L. - Most 3:1

Kanadské bodování
1. Jaroslav Roubík 7+14 (nadstavba)
2. Pavel Kordule 7+12 (nadstavba)
3. Martin Tůma 6+8 (nadstavba)

Neproduktivnější obránce
Jakub Trefná 4+9 (nadstavba)

Statistiky brankářů
David Stahl 2.30 prů. na záp. (nadstavba)
Lukáš Cikánek 2.60 prů. na záp. (nadstavba)

Vzájemné zápasy
2023 Ústí - Vrchlabí 4:2 (nadstavba)
2022 Vrchlabí - Ústí 2:4 (nadstavba)
2022 Ústí - Vrchlabí 7:3 (základní část)

Začíná nová soutěž a všechno může být jinak. Osmifinále play-off se bude hrát na tři vítězná utkání. K prvnímu zápasu nastoupí Vrchlabí na ústeckém zimním stadionu již tuto sobotu 11. března v 16:00. Podpora fanoušků bude potřeba!