HC Stadion Vrchlabí – V útoku pokračují Urban i Chalupa
A Team

V útoku pokračují Urban i Chalupa

25.06.2022
Lucie Horčičková

Do nové sezóny vstoupíme se stálicemi v útoku. Vrchlabský dres budou i nadále oblékat Patrik Urban a David Chalupa.
Tito dva útočníci jsou v našem klubu známými hráči, které není potřeba více představovat. To platí obzvlášť o Patrikovi, pro kterého bude letošní ročník již devátou sezónou ve vrchlabském A-týmu.

Patrik Urban

Post: Útočník
Věk: 29 let
Kluby: Bílí Tygři Liberec, HC Stadion Vrchlabí - od sezóny 2014/15
Statistiky za sezónu 2021/22: 36 bodů (13 gólů + 23 asistencí)

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:
„Útočník, který se bodově dokázal pravidelně prosazovat i ve vyšší soutěži. Patrik by měl být jednoznačným lídrem našeho útoku a jsme moc rádi, že tu setrval, i když měl nabídky z Chance ligy. Patrik je v ideálním hokejovém věku a očekáváme od něho, že zvládne roli rozdílového hráče. Měl by patřit k nejlepším útočníkům celé soutěže.“

Patriku, jak se těšíš na tuto sezónu ve II. lize, která má pro letošní rok novou podobu?
Na sezónu se začínám postupně těšit. Po prvotních zprávách se těžce hledala motivace, nejen pro mě, ale pro celý tým, dojet letní přípravu. Myslím si ale, že celý tým to vzal a začal ještě více tahat za jeden provaz, což v sezóně bude velmi důležité.

S jakými ambicemi jdete do nové sezóny?
Ve Vrchlabí jsou vždy ty nejvyšší ambice. Myslím, že tým máme dobře poskládaný a může být černým koněm soutěže.

Jak bys zhodnotil letní přípravu?
Hodnocení je kladné. Všichni dřeli na krev a ve všech testech se na konci sezóny zlepšili. Samozřejmě nikdo nemusí letní přípravu, ale je to potřeba.

Máš nějaký zážitek z I. ligy, na který budeš rád vzpomínat?
Určitě budu vzpomínat na partu, co tu byla obě sezóny a zvlášť na tažení soutěží v první sezóně. Určitě pak musím zmínit i zápasy na ČT sport a zápas s Kladnem proti hvězdám, které se nám podařilo porazit.

Plánuješ v červenci nějakou dovolenou?
Ano, jedeme nejdřív s manželkou do Turecka a pak i s dětmi do Chorvatska. Moc se na to těším. Užiju si rodinu a trochu si odpočinu.

David Chalupa

Post: Útočník
Věk: 25 let
Kluby: Mountfield HK, HC Stadion Vrchlabí - od sezóny 2017/18
Statistiky za sezónu 2021/22: 12bodů (2 góly + 10 asistencí)

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:
„David je sice odchovanec královéhradeckého Mountfieldu, ale ve Vrchlabí zakotvil již v roce 2017 a do našeho týmu prostě patří. I David je v ideálním hokejovém věku a je to absolutně poctivý hráč, který by měl ve II. lize prodat veškeré zkušenosti, které se seniorským hokejem nasbíral. Pro tuto soutěž by David měl být velice nadstandardním útočníkem.“

Davide, jak se těšíš na tuto sezónu ve II. lize, která má pro letošní rok novou podobu?
Na novou sezónu se těším moc. Druhá liga bude letos velmi atraktivní jak pro nás hráče, tak i pro diváky. Spoustu týmů bude velmi kvalitních, tak věřím, že to bude letos velmi zajímavé.

S jakými ambicemi jdete do nové sezóny?
Naše ambice jsou být do šestého místa, které zaručuje výhodnou pozici do play-off. Chceme hrát atraktivní hokej, který bude bavit jak nás, tak i naše diváky.

Jak bys zhodnotil letní přípravu?
Letní příprava byla velmi náročná, ale víme, že je to potřeba. Hodně času jsme trávili v posilovně a na závěr tréninku byl buď běh, kolo nebo airbike. Myslím si, že na sezónu jsme připraveni velmi dobře.

Máš nějaký zážitek z I. ligy, na který budeš rád vzpomínat?
Zážitků z první ligy mám spoustu. Vždy budu rád vzpomínat na tu skvělou partu, která tu byla ty dva roky a další zážitek, na který nikdy nezapomenu, to je určitě domácí zápas s Kladnem. Zahrát si proti Jágrovi nebo Plekancovi, to bylo něco výjimečného. Jsem rád, že jsme tento zápas dokázali vyhrát.

Plánuješ v červenci nějakou dovolenou?
Letošní dovolenou ještě nemám nijak naplánovanou. Pár dní budu určitě v Hradci Králové, kam se během sezóny moc nedostanu a zbytek volna strávím odpočinkem a přípravou na novou sezónu ve Vrchlabí.