HC Stadion Vrchlabí – Hrací systém soutěže pro nadcházející sezónu
A Team

Hrací systém soutěže pro nadcházející sezónu

20.05.2022
Daniela Udatná

Rozlosování nové sezóny je na světě, začínáme v Sokolově a první domácí zápas sehrajeme v sobotu 17.9. s Litoměřicemi.

Na včerejším aktivu účastníků Chance ligy se prodiskutovalo mnoho témat, ale nejdůležitějším z nich byl hrací systém soutěže pro nadcházející sezónu. O základní části nebylo od začátku pochyb a ta bude shodná s extraligou, čtyři kompletní kola, tedy 52 zápasů pro každý tým. Základní část začíná ve středu 14.9., kdy náš tým zajíždí do Sokolova a pokračujeme hned v sobotu 17.9., kdy hostíme loňského vítěze základní části, Stadion Litoměřice. Základní část skončí ve středu 1.3.2023, kdy odehrajeme zápas v Šumperku.

Otázkou trochu zatím zůstává systém play-off, které začne pravděpodobně předkolem v pátek 3.3.2023. Kluby si výraznou většinou odhlasovaly, že chtějí variantu s předkolem. Nejpravděpodobněji tedy bude platit varianta, kdy prvních 6 účastníků postoupí přímo do ČF a týmy umístěné na 7. - 10. místě si zahrají ve zkráceném předkole na 2 vítězné zápasy o 2 zbývající místa. ČF se potom odehraje na 3 vítězné zápasy a SF a F se již odehraje v sériích na 4 vítězné zápasy.
Na opačném konci tabulky bude poslední tým sestupovat přímo bez baráže do II.ligy. Ještě ovšem není definitivně znám klíč, jakým se bude postupovat v soubojích o záchranu soutěže po ukončení základní části. Svaz by měl vypracovat varianty nadstavby, ke kterým se jednotlivé kluby ještě budou moci vyjádřit. Je velice pravděpodobné, že této nadstavby se zúčastní pouze týmy umístěné na 13. a 14. místě po základní části. Vše ještě musí posvětit výkonný výbor svazu.