HC Stadion Vrchlabí – Aktuality z A-týmu
A Team

Aktuality z A-týmu

12.08.2021
Lucie Horčičková

Přinášíme vám další novinky z A-týmu.

Naše zadní řady posílí zkušený obránce Marek Voženílek, kterého tady již dobře známe.
Marek u nás již odehrál dvě sezóny ve II. lize v letech 2018-2020 a pomohl nám vybojovat postup do vyšší soutěže. Loňský ročník strávil v prvoligovém Ústí nad Labem a pro letošní sezónu měl nabídku z Třebíče, ale kvůli radostným rodinným důvodům (narození syna) dal přednost Vrchlabí.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
Marek je důrazný, defenzivní obránce, který nevypustí jediný souboj. Navíc ho dobře známe a víme, že bude výborně fungovat v kabině. Čekali jsme ještě, jak se vyvine situace s obránci v Pardubicích a nakonec jsme se rozhodli, že Marka podepíšeme. Čeká nás velice náročná a dlouhá sezóna a v obraně jsme měli kádr poměrně úzký. Marek je pardubický hráč a dlouhodobě deklaruje svůj zájem u nás působit, takže vše do sebe zapadlo a je to pro nás ideální řešení.

V tomto týdnu proběhla ještě jedna změna, a to v realizačním týmu. Z časových důvodů již nebude u našich gólmanů působit Vladimír Kamenický a vystřídá ho Martin Abrahám.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
Vláďa u našich gólmanů působil od loňska a byla to pro nás taková pilotní sezóna, kdy jsme poprvé angažovali trenéra pro brankáře. Nikdo z nás netušil, jak to bude fungovat a co to bude obnášet. Nakonec to fungovalo skvěle, protože oba naši gólmani Kuba Soukup i Oliver Štěpánek předváděli dlouhodobě skvělé výkony a měli i výborná čísla, která se přetavila v dobré výsledky týmu. Pro letošní sezónu to Vláďa nedokázal časově skloubit se svým podnikáním, tak jsme se dohodli s Martinem Abrahámem, který se u nás již delší dobu věnuje mládeži.
Vláďovi chci tímto moc poděkovat a věřím, že Martin pomůže našim gólmanům v jejich dalším rozvoji a k dobrým výkonům.