HC Stadion Vrchlabí – Nová posila v trenérském týmu mládeže
Rozhovory

Nová posila v trenérském týmu mládeže

09.06.2021
Lucie Horčičková

Díky přesunu Tomáše Jirků k A-týmu jsme byli nuceni posílit náš realizační tým u mládeže. A tak jsme nelenili a na hokejovém trhu jsme si vyhlídli trenéra, který prošel našimi mládežnickými kategoriemi a má vztah k našemu klubu.
V našich řadách tak vítáme šestadvacetiletého Martina Kozáka, který se v letošní sezóně bude starat o rozvoj našich mladých talentů u obou žákovských kategorií.

Martine, odkud pocházíš a kde jsi udělal první kroky na bruslích?
Pocházím z Trutnova, kde jsem i udělal své první kroky na bruslích.

Ještě v loňské sezoně jsi hrál za druholigový Trutnov a jsi stále ve věku, kdy můžeš aktivně hrát. Máš to ještě v úmyslu nebo jsi již upřednostnil trenérské řemeslo?
Ano, vloni jsem ještě hrál ve ll. lize a věk na to ještě mám, ale už několik let je pro mě hraní až na druhém místě. Na prvním místě je trenérské řemeslo a tak to i zůstane. Takže jestli budu hrát a kde, to se ještě uvidí.

Ve kterém klubu jsi trenérsky působil dosud a jaké kategorie jsi tam měl na starosti?
Působil jsem v Novém Bydžově na pozici šéftrenéra mládeže. Měl jsem na starosti hlavně mladší a starší žáky, dohled nad přípravkou a metodiku v klubu.

Jak jsi vnímal loňskou sezónu, která byla díky covidovým opatřením velice netypická a co vše jste mohli s dětmi absolvovat?
Loňská sezona byla hodně netypická. Jednu chvíli na ledě a pak zas doma... Většina tréninků musela probíhala online.

Vrchlabské hokejové prostředí ti není úplně cizí, jak vnímáš náš klub a zdejší práci s mládeží?
Ano, sám jsem si tu prošel jako hráč mládežnickými kategoriemi. Hrál jsem za HC Krkonoše v žákovských kategoriích i za juniorku.
Vrchlabský klub vnímám už delší dobu za klub, který chce a je profesionálním klubem a hlavně se o své hráče stará. Je pro ně ochoten udělat první poslední. To vše se pak odráží i u mládeže, kde se o hráče starají a vychovávají je.

Co je tvým hlavním trenérským krédem a co by jsi chtěl dětem předat do jejich hokejového života?
Bez dřiny a pokory to nepůjde.

Existuje některý hráč, který prošel tvým vedením a je hodně talentovaný a byl vybrán například do některého z mládežnických reprezentačních výběrů?
Ano, ale byla to hráčka a ještě k tomu gólmanka. Nakoukla k reprezentaci U16.

Předpokládám, že hodně spolupracuješ s šéftrenérem naší mládeže, Tomášem Jirků. Jak vnímáš jeho práci a jak se ti s ním spolupracuje?
Ano, spolupracuji a jsem za to rád. Je to PAN trenér, který ví, co dělá a proč to dělá. S Tomášem se mi spolupracuje suprově a těším se na sezónu a na práci s mládeží.

Co si přeješ a jaká máš očekávání od letošní sezóny?
Jediné, co si přeji a myslím si, že si to přejí všichni, je to, aby sezóna proběhla celá. Na rozdíl od té minulé.
Očekávání je z mé strany takové trošku jiné. Že se hokej hraje na výsledky, to je jedna věc, ale pro mě je důležitější, aby do toho hráči dávali vše, měli z hokeje radost a chtěli na sobě pracovat. Doufám, že to tak bude, protože se pak dá i prohrát a odejít se vztyčenou hlavou.