HC Stadion Vrchlabí – Spolupráce s druholigovým klubem HC Wikov Hronov
A Team

Spolupráce s druholigovým klubem HC Wikov Hronov

01.06.2021
Lucie Horčičková

Pro letošní sezónu jsme se dohodli na vzájemné spolupráci s druholigovým celkem HC Wikov Hronov.
Jak všichni víte, náš tým úzce spolupracuje s extraligovým Dynamem Pardubice, a proto dochází i v průběhu sezóny k dost častým hráčským pohybům mezi oběma kluby. I z tohoto důvodu potřebujeme držet, pokud možno, co nejširší kádr, abychom si v případě potřeby měli kam sáhnout.

Od svého vstupu do II. ligy projevoval tým z Hronova velký zájem o spolupráci s naším klubem. Proběhlo několik jednání, ze kterých bylo zřejmé, že je to pro obě strany velice výhodná záležitost. Máme za sebou jednu sezónu spolupráce s Pardubicemi, a tak víme, co to obnáší. Občas k nějakým třecím plochám dojde, protože v krátkodobém horizontu se mohou zájmy jednotlivých partnerských klubů lišit, ale v horizontu celé sezóny musí být spolupráce výhodná pro obě strany. S vedením hronovského klubu i hlavním trenérem nás pojí osobní vazby a jsme přesvědčeni, že to bude pro kluky, kteří budou za Hronov nastupovat, ideální volba, jak nabrat další herní zkušenosti.

Z našeho kádru by se v hronovském dresu mohl objevit obránce Jakub Kynčl. Je to mladší ze sourozenecké dvojice, který měl v loňské sezóně působit v Nové Pace. Bohužel se II. liga téměř nehrála, takže měl rok pauzu, ale nyní na sobě velice slibně pracuje a vidíme v něm velice slušný potenciál pro budoucí působení v našem týmu.
Dalším hráčem, který by měl skloubit působení v naší juniorce s II. ligou v Hronově je Radim Šlaicher. Je to náš nejtalentovanější junior, který již poslední dvě sezóny koketuje se seniorským hokejem a letos by měl prokázat, že se v něm dokáže plnohodnotně prosadit.
Další dvě jména Filip Moník a Tomáš Kynčl jsou hráči, se kterými počítáme do našeho týmu, ale v případě přetlaku v naší sestavě budou moci nastoupit za partnerský tým.
Z vrchlabských odchovanců by se měl ještě v hronovském dresu objevit Jakub Moník, který dal pro letošní sezónu přednost pracovním povinnostem, ale s hokejem končit nehodlá.

Spolupráce se netýká jenom vrchlabských hráčů, ale i těch pardubických, pokud by byli za hranou sestavy v našem týmu, tak budou herně vytíženi v II. lize. Zatím počítáme s brankářem Vojtěchem Nečasem, který by měl ve Vrchlabí působit jako gólmanská trojka.

Sportovní manažer vrchlabského klubu Jiří Jakubec:
Platit budou stejná pravidla jako v každé spolupráci. Pro naše hráče tam bude vytvořený dostatečný prostor, ale bude vyloženě na nich, jak s ním naloží. Já osobně jsem přesvědčený, že hráči, které tam budeme posílat, mají výborný hokejový potenciál a především lidsky jsou to kluci, kteří vnímají II. ligu jako šanci posunout se výš. Většina z nich už okusila atmosféru v našem prvoligovém mužstvu a věřím, že i oni jsou především týmoví hráči, kteří se nejenom prosadí hokejově, ale pomůžou i utvářet tu správnou atmosféru v týmu. Trenéři obou týmů budou v pravidelném kontaktu a každý, kdo bude na sobě adekvátně pracovat a budou tomu odpovídat jeho výkony, dostane prostor i u nás. V tuto chvíli je to úplně čerstvé, ale mám z toho velice dobrý pocit a věřím, že je to velice solidní základ, na kterém se dá ta spolupráce i dále rozvíjet.

Manažer HC Wikov Hronov Luděk Exner:
Máme radost, že se nám podařilo dohodnout na podmínkách spolupráce s prvoligovým Vrchlabím. Věříme, že spolupráce obou klubů bude vzájemně výhodná. Jsme přesvědčeni, že jsme položili pevné základy budoucí spolupráce, která bude přínosem jak pro hráče Vrchlabí, tak i Hronova.