HC Stadion Vrchlabí – Nové posily pro sezonu 2021/22
A Team

Nové posily pro sezonu 2021/22

17.05.2021
Lucie Horčičková

Díky úzké spolupráci s pardubickým Dynamem vám můžeme představit dva nové hráče, kteří patří ke špičce Chance ligy. Jedná se o obránce Karla Nedbala a útočníka Tomáše Kauta.

První letošní posilou je Tomáš Kaut. Dvaatřicetiletý útočník s prvoligovými i extraligovými zkušenostmi pocházející ze Žďáru nad Sázavou.
První start v extraligovém A-týmu si Tomáš připsal v sezoně 2008-2009, kdy nastoupil za Pardubice, kde v tu dobu hrál ještě za juniorku. V této sezoně vypomohl i ve 13 utkáních druholigovému Žďáru nad Sázavou. V následující, ještě juniorské, sezoně nastoupil do 19 utkání za prvoligovou Chrudim, kde strávil i celou další sezonu.
Poté působil tři roky v prvoligové Třebíči a na sezonu 2014-2015 odešel do Pardubic, kde odehrál také tři sezony.
Od sezony 2017-2018 hrál za Rytíře Kladno a v loňské sezoně nastupoval za Jestřábi Prostějov, kde nasbíral 17 bodů (5 gólů + 12 asistencí).

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
Tomáš Kaut je zkušený útočník, který má za sebou 5 extraligových sezon a 10 prvoligových. Je to důrazný centr, pravák, který je silný na buly a v předbrankovém prostoru. Především je to však výborný lídr do kabiny. Tomáš je v nejlepších letech, je skvěle připravený a věřím, že v našem týmu bude patřit k ofenzivním tahounům.

Druhým nováčkem A-týmu je pětadvacetiletý obránce Karel Nedbal.
V mládežnických kategoriích hrál za Kolín a Mladou Boleslav a v sezoně 2013-2014 si zahrál 11 utkání a druholigový Kolín. Od následující sezony nastupoval dva roky za pardubickou juniorku a k tomu během sezony 2014-2015 odehrál 26 utkání za Kolín a v sezoně 2015-2016 nastoupil do 32 utkání za extraligový A-tým a čtyřikrát za Kolín. V pardubickém Dynamu pokračoval i další sezonu a v 10 utkáních vypomohl opět kolínským Kozlům. Další čtyři sezony, včetně té loňské, strávil v dresu prvoligové Třebíče a k několika utkáním naskočil i za extraligové Dynamo.

V základní části loňské sezony nasbíral v Třebíči 13 bodů (5+8) a v play-off si připsal 4 asistence.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
Karel Nedbal je sice kolínský odchovanec, ale již od juniorských let působil v Pardubicích. Přes svůj nízký věk je v seniorském hokeji ostříleným borcem. Má na svém kontě 70 extraligových startů a bezmála 200 zápasů v Chance lize. Je to skvělý ofenzivní obránce s pravým držením hole, který je výborný i do přesilovky. Co jsem ho stihnul poznat, tak je to skromný a neuvěřitelně pracovitý hráč, který bude velikou posilou do naší defenzívy a i lidsky nám skvěle zapadá do kabiny.

Oba hráči mají smlouvu v Pardubicích a v případě potřeby si pro ně může Dynamo kdykoliv sáhnout. Jejich primární úloha však bude ve Vrchlabí, kde se také zapojili do společné letní přípravy. Oba kluci se na sezónu ve Vrchlabí moc těší a věřím, že naše prostředí, zázemí a především fanoušci jim přirostou k srdci tak, jako většině příchozích hráčů. Angažování této dvojice skvělých hráčů je jasným důkazem toho, že spolupráce našich klubů funguje na vysoké úrovni a je pro obě organizace přínosná. Oba hráči jsou na takové úrovni, že náš tým by měli táhnout, v případě potřeby mohou vypomoci v Pardubicích a zároveň budou fungovat jako mentoři pro všechny mladší hráče. Na spolupráci s nimi se moc těšíme.

V průběhu týdne se můžete těšit na rozhovory s oběma hráči.