HC Stadion Vrchlabí – V útoku zůstávají Chalupa i Heřman
A Team

V útoku zůstávají Chalupa i Heřman

13.05.2021
Lucie Horčičková

V další sezoně budou ve vrchlabských dresech pokračovat i útočníci David Chalupa a Martin Heřman.

Dalším hráčem, kterého budeme v sezoně 2021/22 opět vídat v našem útoku, je čtyřiadvacetiletý hradecký odchovanec David Chalupa.
V Hradci Králové prošel všemi mládežnickými kategoriemi a během sezony 2017-2018, kdy hrál ještě za hradeckou juniorku, nastoupil k 10 utkáním za Vrchlabí. V následujících sezonách nastupoval už jen za vrchlabský klub.

V loňské sezoně David nasbíral během základní části 16 bodů (11 gólů + 5 asistencí) a v play-off si připsal jeden gól a jednu asistenci.

„Na další sezonu se moc těším. Doufám, že navážeme na tu loňskou a budeme opět dělat radost našim fanouškům, kteří patří k nejlepším v celé soutěži. Pevně věřím, že už budou moct být s námi na stadionu,“ říká David.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
David byl pro nás jedním z nejpříjemnějších překvapení loňské sezony. Na to, že to byla jeho premiérová sezona v první lize, tak ji odehrál fantasticky. S jeho výkony jsme byli spokojeni a už v průběhu sezony jsme věděli, že o něj budeme stát. Jsem moc rád, že jsme se dohodli i na další sezonu a že tady u nás pokračuje. Věříme, že tato spolupráce bude dlouhodobá a že bude dál hokejově růst.

V loňské sezoně posílil náš A-tým útočník Martin Heřman, který se svou hokejovou kariérou začínal v rodné Plzni.
Již během svého působení v plzeňské juniorce naskočil v sezonách 2005-2006 a 2006-2007 do pár utkání za extraligový A-tým. V následující sezoně nastupoval za prvoligový Beroun a do dvou utkání za druholigové Klatovy. Sezonu 2008-2009 strávil v druholigovém Pelhřimově a od následující sezony působil tři roky v extraligové Plzni. V sezoně 2012-2013 odehrál 25 utkání za prvoligový Písek a 11 utkání za Plzeň. Následujících pět sezon strávil v Motoru České Budějovice a na sezonu 2019-2020 se vrátil opět do Plzně. Od sezony 2020-2021 působí v našem klubu.

V základní části loňské sezony byl Martin v našem týmu vítězem kanadského bodování a celkově na 9. místě. Nasbíral celkem 36 bodů (15 + 21) a v play-off si připsal, stejně jako David, jeden gól a jednu asistenci.

„Na další sezonu se moc těším, ale hlavně doufám, že už si budeme moct konečně užít pořádnou atmosféru s našimi skvělými fanoušky a věřím, že s jejich pomocí navážeme na výkony z uplynulé sezóny,“ říká Martin.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
Martin je hráč s velkými zkušenostmi a určitě je v útoku jedním z lídrů. Loni odehrál výbornou základní část, v play-off už sice tolik nedominoval, ale očekáváme, že v příští sezoně naváže na výkony, které podal v základní části a že ještě trošku povyskočí. Jsme moc rádi, že tady bude pokračovat a věříme, že bude tahounem i pro příští sezonu.