HC Stadion Vrchlabí – Pokračují i obránci Linhart a Kajínek
A Team

Pokračují i obránci Linhart a Kajínek

11.05.2021
Lucie Horčičková

V nadcházející sezoně se můžete těšit i na obránce Tomáše Linharta a Davida Kajínka.

Ve vrchlabském dresu bude i nadále pokračovat zkušený sedmatřicetiletý pardubický obránce Tomáš Linhart.
Se svou hokejovou kariérou začínal v Pardubicích, kde i později, od sezony 2003-2004, nastupoval pět sezon za tehdejší extraligový A-tým HC Moeller Pardubice. Během toho naskočil i do několika utkání za prvoligový Hradec Králové. Od sezony 2008-2009 strávil pět sezon v extraligovém Zlíně a dalších pět sezon oblékal dres Ocelářů Třinec.
V sezoně 2018-2019 nastoupil do hradeckého Mountfieldu, kde strávil dvě sezony a následně se přesunul zpět do rodných Pardubic, které ho vyslaly na pomoc do našeho prvoligového klubu.

V základní části Tomáš za Vrchlabí nasbíral 18 bodů (6 gólů + 12 asistencí) a v play-off si připsal jednu asistenci.

„Po loňské sezoně ve Vrchlabí se na tu nadcházející moc těším. Měli jsme super partu a výsledky byly taky povedené, tak doufám, že nás letos čeká to samé, “ říká Tomáš.

Dalším obráncem, kterého jsme již v loňské sezoně viděli ve vrchlabském dresu, je dvaatřicetiletý David Kajínek, který od mládežnických kategorií působil v klubu Bílí Tygři Liberec. Během sezony 2007-2008, kdy hrál extraligu juniorů za Liberec, nastoupil i ke třem utkáním za tehdejší prvoligové Vrchlabí. Následující tři sezony odehrál především v prvoligových Benátkách nad Jizerou, ale stihl ještě naskočit v sezoně 2008-2009 k deseti utkáním za extraligové Bílé Tygry, v sezoně 2009-2010 sedmkrát za druholigový Sokolov a v sezoně 2010-2011 dvakrát za Bílé Tygry.
V následující sezoně naopak odehrál většinu utkání za Bílé Tygry a ve dvou utkáních vypomohl Benátkám n. J., za které v nadcházejících sezonách opět nastupoval. Během těchto sezon odehrál i několik utkání za extraligový Liberec.
V sezoně 2016-2017 přestoupil do prvoligové Jihlavy, kde pomohl k postupu do extraligy. Strávil zde dvě další sezony, jednu extraligovou a druhou opět prvoligovou.
Na sezonu 2020-2021 změnil David své působiště a přešel do našeho klubu.

V základní části nasbíral 8 bodů a v play-off 1 bod.

„Na novou sezonu se těším. Bude určitě těžká a je sestupová, takže v každém utkání půjde o hodně. Bude to zajímavé a bude to mít náboj. Hlavně doufám, že konečně pustí fanoušky na stadion, aby nám mohli pořádně zafandit a my jim udělat radost. Věřím, že navážeme na výsledky, které jsme měli v loňské sezoně,“ říká David.

Jiří Jakubec, sportovní manažer:
David i Tomáš již v průběhu sezóny deklarovali, že by v našem týmu rádi pokračovali a že je pro ně jasnou prioritou Vrchlabí. Oba patřili k jednoznačným oporám zadních řad a k nejlepším obráncům v lize vůbec a tak jsem moc rád, že jsme se s nimi dohodli na pokračování.
David Kajínek je vynikající defenzivní obránce, který svoji kvalitou tuto soutěž převyšuje a je schopen kvalitní výkony podávat opakovaně. Svými zkušenostmi bude pomáhat v rozvoji mladších obránců.
Tomáš Linhart je obrovská hokejová osobnost. Já osobně ho považuji za jednoho z nejlepších a nejkomplexnějších obránců v soutěži. V loňské sezóně nám svými zkušenostmi velice pomohl a už se těší na sezónu další. Tomáš je dalším základním stavebním kamenem, na kterém budeme budovat naši defenzívu.