HC Stadion Vrchlabí – Po několika odložených zápasech konečně začíná sezóna
Preview k zápasu

Po několika odložených zápasech konečně začíná sezóna

25.09.2020
Raina Tomanová

Po neplánované přestávce, kdy museli vrchlabští hokejisté do karantény, se v sobotu na ledě soupeře HC Slavia Praha konečně rozjede letošní sezóna. HC Stadion se do ligových zápasů zatím nepodíval, odehranou má pouze přípravu.

HC Stadion se dočká začátku sezóny až v sobotním zápase. V něm zajede na led pražské HC Slavie, která už má za sebou čtyři kola Change ligy. Vrchlabí absolvovalo v přípravě osm utkání, pět z nich dopadlo vítězně. Dvakrát se jim podařilo zvítězit nad Šumperkem, stejně dopadly také Benátky nad Jizerou, které schytaly za dva zápasy sedm branku a ani jednu nedokázaly vstřelit. HC Stadionu se nedařilo v zápase proti Ústí nad Labem, kde padl po samostatných nájezdech. Proti Litoměřicím skóroval pouze jednou, zatímco soupeř vstřelil tři branky. Proti Slavii na domácím ledě Vrchlabí padlo těsně 1:2, ale v odvetném utkání se jim podařilo zvítězit, když padl do pražské branky jediný gól. Po několika trénincích jsou vrchlabští hokejisté připraveni vrhnout se naplno do nové sezóny.

Také slávističtí hráči mají za sebou osm přípravných zápasů. Kromě již zmíněných s Vrchlabím to bylo například se Sokolovem, kdy jednou zvítězili a jednou prohráli. Na Kladně padla Slavia dokonce o tři branky, proti Karlovým Varům ani neskórovala a skončila s prohrou 0:3. V Táboře se Slavii naopak dařilo a domů odjížděla s výhrou 6:2. První ligový zápas odehráli pražští 14. září na domácím ledě. Přivítali na něm Ústí nad Labem, které nakonec zvítězilo poměrem 3:1. V Kladně Slavia domácím oplatila prohru z přípravy a domů si odvezla výhru 4:2. Sokolov z pražského ledu odjel s těsnou prohrou 2:3 a poslední zápas odehrála Slavia na ledě Šumperka, který s přehledem porazila poměrem 4:0.

Zápas se odehraje na ledě pražské Slavie v sobotu 26. září již od 16. hodin.