HC Stadion Vrchlabí – Na slovíčko s Jirkou Hozákem...
Rozhovory

Na slovíčko s Jirkou Hozákem...

11.08.2019
Lucie Horčičková

Jirka Hozák je dvaadvacetiletý útočník, který se svou hokejovou kariérou začínal na Spartě. Poté nastoupil za Prostějov, kde strávil dvě sezóny. Ve Vrchlabí má za sebou zatím odehranou jednu sezónu.
Níže se můžete dočíst, jak Jirka trávil volný čas v mimosezóně nebo jak hodnotí výkon našeho A-týmu v přátelském fotbalovém utkání proti FC Vrchlabí "B", se kterým se utkal minulý pátek.

Jak bys takhle zpětně zhodnotil základní část loňské sezóny?
Základní část bych zhodnotil pozitivně. Vyhráli jsme poměrně jednoznačně naší skupinu, což byl od začátku náš cíl. Nicméně bylo tam i pár černých kaněk. Jednou byl velmi nepovedený měsíc listopad, který jsme měli opravdu špatný. Druhou kaňkou budou určitě nezvládnutá derby, které musíme vyhrávat už jen kvůli svým fanouškům. Ve finále jsme ale splnili první cíl a to bylo skupinu vyhrát a jít tak do play-off z co nejvýhodnější pozice.

Co říkáš na vaše výkony v play-off?
Play-off bylo to, na co jsme se připravovali celou sezónu. Myslím, že jsme do něho vstoupili velmi dobře a až na jeden nepovedený zápas s Kolínem jsme si počínali v celku neohroženě. Samozřejmě jsme si uvědomovali sílu Sokolova, což se potvrdilo. Hrál se opravdu prvoligový hokej, série měla vše, co by mělo play-off mít. Nakonec rozhodlo pár detailů, které soupeř zvládl a o ten malý a poslední krůček nás připravil.

Které utkání bylo, podle tebe, vaše nejpovedenější?
Těch utkání bylo spoustu, ale kdybych měl vybrat jedno, tak by to bylo asi druhé finále, kdy jsme doma nedali Sokolovu šanci. Myslím, že kdybych vybíral našich pět nejpovedenějších utkání, minimálně tři by byla ze série se Sokolovem.

Čemu ses v mezisezóně věnoval? Byl jsi na nějaké dovolené?
V mezisezóně jsem chodil do školy, kde jsem dokončil druhý ročník na vysoké škole. K tomu jsem ještě chodil do práce, takže toho bylo dost. Po večerech, nebo v ranních hodinách jsem pak chodil ve všední dny trénovat a posilovat do fitka.
Na dovolené jsem nebyl. Plánoval jsem výlet do Izraele, ale nakonec se několik potřebných věcí nesešlo. Doufám, že si to vynahradím v budoucnu.

Co říkáš na nový herní model?
Bude trošku škoda, že si nevyzkoušíme více soupeřů. Zajímal by mě tým Číny, jak bude vypadat. Na druhou stranu bude více derby, takže pro fanoušky asi pozitivní zpráva. Můj osobní názor je takový, že všeho moc škodí. Ve finále se s někým můžeme potkat klidně desetkrát za sezónu. Uvidíme až s časem, jestli bylo toto rozhodnutí pozitivní, ale nás to asi nemusí trápit. Cíl máme jediný, pořád stejný. Postoupit.

Jak se těšíš na novou sezónu?
Těším se velmi. Mám velkou chuť. Moc jsem se těšil až zase kluky uvidím. Máme výbornou partu, takže jsem se nejvíce těšil právě na tu pohodu a srandu v šatně. Tohle vždy bývá klíčem k úspěchu. Ve sportu to platí obzvlášť.

Máš nějakého soupeře, na kterého se opravdu těšíš víc, než na kohokoliv jiného?
Haha, už vidím kluky jak se smějí a všichni vědí koho řeknu. Bílinu. Ne, těším se na zápasy s Trutnovem, doufám, že jim to vrátíme za minulý rok. Pak samozřejmě na Novou Paku a kluky Půlpány.

Jak bys zhodnotil přátelské utkání ve fotbale proti FC Vrchlabí, které jste odehráli minulý pátek?
Velmi pozitivně. Myslím, že jsme se na hřišti neztratili. Dali jsme nějaké góly, byla sranda. To je hlavní. Když bude pan trenér z "béčka" potřebovat, tak mu rádi někdy pomůžeme. Haha, ne, bylo strašně vidět, jak kluci fotbalisti mají nějakou techniku, první dotyk. My jsme to všechno hnali na sílu a kondici. I přes to, si myslím, že jsme tam měli pár hezkých akcí, které bych řekl, že vypadali i fotbalově. "Třešničkou" bylo počasí, takže jsme si mohli osahat, jak to hrají borci v Anglii.

Čemu se teď přes léto věnuješ?
Jak jsem psal již dříve, věnuji se práci. Užívám si ale období bez školy, i když už musím kvůli obsáhlosti své bakalářské práce pracovat také právě na ní. Snažím se také dostat na všechna fotbalová utkání mojí Spartičky, dokud to jde a je na to čas.

Máš na zbytek prázdnin ještě nějaké plány kromě hokeje a přátelských utkání?
Plány asi už žádné nemám. Uvidím, jestli se něco naskytne. Nějaký víkend bych uvítal. Zatím mám naplánovaný pouze víkend na chalupě u Klatov s rodinou.