HC Stadion Vrchlabí – Na slovíčko s Patrikem Urbanem...
Rozhovory

Na slovíčko s Patrikem Urbanem...

28.07.2019
Lucie Horčičková

Dalším hráčem, který bude i nadále oblékat vrchlabský dres je Patrik Urban. Patrik je pětadvacetiletý útočník, který ve Vrchlabí působí již od sezóny 2014/2015.
V rozhovoru Patrik zhodnotil nový herní model a prozradil, jak tráví léto.

Jak bys takhle zpětně zhodnotil základní část loňské sezóny?
Sezónu jsme začali velmi dobře. Poté jsme měli v listopadu menší krizi, kde jsme hodně bojovali s ofenzívou a nedávali jsme moc branek. Konec sezóny, příchodem dalších kluků, už byl takový, jaký jsme si představovali. Každopádně v základní části jsme dodrželi cíl, a to skončit na prvním místě.

Co říkáš na vaše výkony v play - off?
Play - Off jsme začali velmi dobře. Z týmu bylo cítit, že moc chce. První sérii jsme zvládli s Děčínem rychle. S Kolínem už to bylo těžší. Po prvním zápase jsme si řekli pár věcí a hned od dalšího zápasu to bylo vidět. Myslím si, že to byla dobrá série, kde jsme si šli od druhého utkání jasně za svým cílem. A pak tu je samostatná kapitola a to je Sokolov. Myslím si, že to byla krásná série, bohužel se špatným koncem pro nás. Určitě rozhodovalo 4. utkání, kde jsme neproměnili spoustu šancí a mohlo to být 6:1 po 2. třetině a ne 2:2. Tam se ta série, podle mě, zlomila a pak už asi zaslouženě postoupil Sokolov.

Které zápasy považuješ za nejpovedenější za celou sezónu a proč?
Asi právě ta série se Sokolovem. Byl to hokej hodný 1. ligy. I když to nedopadlo podle našich představ, byl to boj do poslední sekundy.

Dopřál sis nějakou odpočinkovou dovolenou po tak dlouhé a náročné sezóně?
Dovolenou ani ne. Spíš hodně času trávím dětmi a přítelkyní.

Co říkáš na nový herní model? Souhlasíš s ním nebo jsi proti?
Myslím si, že je to výsměch... Po minulé sezóně, kdy ten systém vyhovoval skoro všem. Nevím, jak je možné, že s tímto systémem převážná většina nesouhlasí a stejně svaz rozhodne o tom, že se to tak hrát bude. Takže jsem jednoznačně proti.

Jak si myslíš, že bude následující sezóna probíhat?
Asi mi je jedno, jak bude sezóna probíhat. Nejdůležitější je, abychom hráli dobrý hokej a na konci sezóny jsme splnili cíl a slavili s fanoušky postup do 1. ligy.

Máš nějakého soupeře, na kterého se těšíš?
Určitě se teď těším na Novou Paku, kde budou hrát kluci Půlpánovi. A pak jednoznačně na všechny derby, kterých bude požehnaně. Z minulé sezóny máme všem co vracet, protože vládce Krkonoš je jen jeden!

Těšíš se na novou sezónu?
Čím víc se blíží začátek, tak tím víc se těším. V srpnu se trošku potrénuje a v září to vypukne.

Jak se těšíš na přátelské utkání ve fotbale? Hraješ rád fotbal?
Těším se moc. Když skončí sezóna, tak hraju fotbal za Hartu, takže nějakou lehkou praxi mám.

Jak trávíš teď přes léto volný čas?
Na začátku prázdnin jsem byl týden na hokejovém kempu v Nymburku. Jinak převážně trávím čas v práci a pak také s rodinou.

Máš na zbytek prázdnin ještě nějaké plány kromě hokeje a přátelských utkání?
Možná nějaký výlet o víkendu, ale to je tak vše. Teď už zas začíná sezóna a volného času bude o hodně míň.

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Benátky nad Jizerou
HC Stadion Vrchlabí