HC Stadion Vrchlabí – Informace k sestavě A-týmu
Tiskové zprávy

Informace k sestavě A-týmu

10.01.2019
Lucie Horčičková

Jiří Jakubec přináší další informace ohledně naší sestavy a zapojení avizovaných posil k našemu týmu.

Jak všichni víte, tak rozhodující část sezóny se nezadržitelně blíží a v našem týmu dojde k zapojení již avizovaných posil. Náš tým si sice na podzim prošel menší krizí, ale v současné době má za sebou 6 vítězství z posledních 7 zápasů a tak si plně uvědomujeme, že takto silný zásah do sestavy nebude jednoduchý. V každém případě chceme udělat vše pro úspěšné naplnění našich cílů a jsem přesvědčený, že pro to budeme potřebovat silný a dostatečně široký kádr.

Co se týká brankářské dvojice, tak tam máme jasno a ve zbývajících zápasech základní části se o to kluci podělí. Většinu opět odchytá Kuba Soukup, ale Martina Abraháma rozhodně potřebujeme mít připraveného, takže určitě nějaké zápasy odchytá.

V obraně máme momentálně také jasno a zde dochází k minimálním změnám. K týmu by se měl v nejbližší době zpět připojit Marek Voženílek, který má za sebou menší chirurgický zákrok a Jakub Muška, který se vrací z hostování v Ústí. Vzhledem k tomu, že se nám takto rychle vrátili tito hráči na soupisku obránců, tak jsme se dohodli na ukončení působení Ondry Šťávy. Hodně nám pomohl v obtížném období a momentálně by zde nedostával dostatek prostoru.

Co se týká útoku, tak tam směřují naše posily. Již včera za nás naskočili Jan Berger a Radek Pilař. Dle původních informaci z jejich mateřského oddílu (MTF HK) se k nám měli připojit až koncem ledna, ale u obou rehabilitace hodně pokročila a oba měli zájem se co nejdříve zapojit do zápasového rytmu, což jsme přivítali. Oba mají za sebou dlouhou rekonvalescenci a velké zápasové manko, takže čím dříve se dostanou do zápasového tempa, tím pro nás lépe. Oba mají již něco odehráno a mělo by to být na kvalitě našeho útoku znát. Jak jsem již uvedl, tak s námi odehráli již utkání proti Letcům z Letňan a dále s námi budou absolvovat kompletní program.
A samozřejmě vnímáme veliký zájem veškeré hokejové veřejnosti o zapojení 2 megahvězd do našeho týmu. Jak jsem již uvedl, bude to velká změna pro náš tým, který byl dosud postaven spíš na vyrovnanosti a bojovnosti, takže jsme se s oběma hráči i s trenéry dohodli, že je do našeho programu zapojíme včas, aby si vše stihlo sednout. S Jardou Bednářem i s Jardou Hlinkou počítáme od příští středy 16.1., kdy naskočí do atraktivního domácího zápasu proti Kolínu. Od tohoto zápasu by měli víceméně absolvovat náš kompletní program včetně obou zbývajících derby zápasů a celého play-off. U Jardy Hlinky je samozřejmě možné, že pokud se do 31.ledna dohodne s některým z extraligových klubů, tak u nás skončí. Na jejich působení v našem týmu se již těšíme a doufáme, že budou velikým přínosem pro náš tým po všech stránkách. Oba si uvědomují s jakým cílem sem jdou a zkušeností mají oba na rozdávání.

Momentálně jsou na marodce J.Vašíček - viróza (cca.1 týden), M.Procházka - zranění ruky (doba léčení v řádu týdnů), M.Voženílek - menší chirurgický zákrok (ještě cca.1 týden). Mimo sestavu je ještě Kuba Muška, kterému hostování v Ústí n. Labem oficiálně skončí až 10.1.2019. Včera nám opět vypomohl Martin Bučko, který za nás již odehrál 7. zápas.

Všichni výše uvedení hráči za nás mohou odehrát kompletní play-off včetně finále, které je bráno jako kvalifikace o Chance ligu. Samozřejmě si plně uvědomujeme, že jména na soupisce ještě neznamenají úspěch. Zatím máme výborné suroviny a teď bude na celém týmu, včetně trenérů i nás ve vedení, aby z toho vzniklo kvalitní jídlo a ne nějaký blaf.
Všichni si uvědomujeme, že nás nečeká nic lehkého, ale doufáme, že úsilí i prostředky, které do toho vkládáme, povedou k vytouženému cíli. A samozřejmě k tomu budeme potřebovat i Vás, takže my jsme připraveni a těšíme se na Vás!