HC Stadion Vrchlabí – "Pojď hrát hokej" další povedená sobotní akce další povedená sobotní akce" />

"Pojď hrát hokej"
další povedená sobotní akce

22.09.2018
Lucie Horčičková

V sobotu 22.9.2018 se na našem Stadionu opět uskutečnila akce s názvem „POJĎ HRÁT HOKEJ“.

Tuto akci zaštiťuje Český svaz ledního hokeje. Již po několikáté probíhá po celé České republice pod oficiálním názvem Týden hokeje.
Děti mají díky těmto akcím možnost okusit, jaké je to být hokejistou a rodiče naopak získat informace o tom, co vše tento sport obnáší.
Dosud se uskutečnily 4 takovéto týdny, kterých se po celé republice zúčastnilo přes 16 000 dětí.

Ve Vrchlabí se sobotního dopoledne zúčastnilo celkem 29 dětí ve věku 4 až 8 let. 2 z těchto dětí jsou již nyní rozhodnutí, že se přidají na příští trénink naší přípravky.

Začátek akce byl v 9 hodin. Děti se zaregistrovaly, obdržely dresy, speciálně připravené na tento den, a poté se již věnovaly programu, který simuloval klasický hokejový trénink.
Začaly s tzv. suchou přípravou, poté se odebraly do šaten, aby se připravily na trénink na ledě. Děti obdržely buď kompletní hokejovou výstroj, nebo alespoň brusle s hokejkami.

Program na ledě zahrnoval 4 stanoviště, kde se dětem věnovali trenéři všech kategorií našeho hokejového klubu.

Děti si vyzkoušely tyto disciplíny:

1. sbírání míčků
  2. hra na babu a na mrazíka
  3. slalom a střelba na brankáře
  4. střelba na cíl

Po celou dobu byli na ledě také naši mladí hokejisté, kteří již aktivně trénují.

Pro rodiče byla, během rozcvičky dětí, připravena přednáška Mgr. Tomáše Jirků o tomto projektu. Rodiče také měli možnost zeptat se na jakékoli dotazy ohledně hokeje.

Dopoledne děti zakončily společnou fotkou s trenéry.

Akce měla být pro děti hlavně zábavou a to se opět vydařilo!
Dnešní dopoledne považujeme za úspěšné, děti, rodiče i trenéři si ho velice užili a jak jsme již uvedli, děti by rády dál pokračovaly v trénincích s naší přípravkou nebo alespoň ve školičce bruslení.

Pro více informací klikněte zde