HC Stadion Vrchlabí – Zhodnocení přípravné části
A Team

Zhodnocení přípravné části

10.09.2018
Daniela Udatná

Přinášíme Vám krátký rozhovor s Václavem Baďoučkem, Petrem Hlaváčem a také shrnutí přípravné části z pohledu Jiřího Jakubce.

Jak jste spokojen s přípravou na sezónu?
VB: Příprava proběhla tak jak byla objemově naplánována, mužstvo pracovalo dobře, takže z mé strany spokojenost.
PH: Tým se z 80 procent změnil, tak to samozřejmě ještě není ideální, ale kluci makají a chtějí něco dokázat a to je dobrá zpráva.

Vyjádřete se nám k přípravným zápasům?
VB: Šest přípravných zápasů nebylo, vzhledem k značné obměně kádru, moc, ale další soupeře se nepodařilo domluvit. V téměř kompletní sestavě jsme se sešli až na poslední utkání proti Trutnovu, jinak jsme museli, vinou zranění a vytížení hráčů v mateřských klubech, značně improvizovat.
PH: Tyto zápasy nám slouží k tomu, abychom se o jednotlivých hráčích něco dozvěděli. Z hlediska výsledku tomu nepřikládám velký význam.

Je něco, co Vás zaujalo, překvapilo v průběhu přípravy?
VB: Žádné velké překvapení se nekonalo, ale zaujalo mě, že hráči celkem rychle reagovali na nové věci, které po nich budu ve hře vyžadovat.
PH: Nová pravidla. Vloží rozhodčím do ruky obrovskou moc a ani si nechci domýšlet jak to někde bude fungovat. Navíc to tu hru hrozně zdržuje, dle mého názoru - špatná volba.

Sestava se hodně měnila a doplňovala, jak jste spokojen se složením týmu?
VB: Změn je hodně, ale myslím si, že tým bude silný.
PH: To nechci moc hodnotit, někteří hráči se podařili přivést, jiní ne. Je na nás trenérech pracovat s tím co máme a vytěžit z potenciálu týmu co nejvíce.

Co by podle Vás mělo být nejsilnější stránkou Vašeho týmu?
VB: Agresivní, aktivní hokej a vyrovnanost ve všech formacích, týmový duch.
PH: Určitě budeme mít nejhezčí dresy, jako každý rok (smích).

Je pro Vás důležité dobře odstartovat základní část a jak se na začátek soutěže těšíte?
VB: Start do soutěže je vždy důležitý pro klid v mužstvu, ale sezóna je dlouhá a to nejdůležitější nás čeká v březnu a dubnu. Samozřejmě se těším, tak jako i celé mužstvo, a doufám, že i všichni naši příznivci.
PH: Je to velmi důležité, když dobře odstartujete máte klid na práci, hráči vidí, že to funguje a pracují ještě více a v celém klubu je klid. Na sezónu se velmi těším a snad si ji všichni užijeme.

Jiří Jakubec:
"S přípravou A-týmu na sezónu jsem spokojený, byla intenzivní dle našich představ. Tým se bohužel skládal za pochodu, takže sestava se ustálila až v posledním týdnu přípravy.
Jak jsem již víckrát avizoval, změnili jsme celý koncept, kdy příprava a podmínky se pohybují někde mezi I. a II.ligou. V týmu proběhlo hodně změn a bude důležité, aby si vše sedlo a začalo to fungovat. Výsledky v přípravě nemáme vůbec přesvědčivé, ale v podstatě korespondují se všemi změnami, které v týmu probíhali. Trochu mě mrzí, že v mnoha případech výsledek neodpovídal průběhu hry a na tomto budeme muset stále pracovat. Zatím bylo v našich výkonech hodně bojovnosti a úsilí, ale chyběl klid v koncovce. Momentálně to bude o trpělivosti a o zkušených hráčích, kteří to v kabině i na ledě musí uklidnit.
Jediné s čím budeme muset pracovat okamžitě je disciplína. Podle přáteláků to vypadá, že nové pojetí pravidel bude ještě přísnější než bylo to předešlé. Ve všech zápasech tak byl velký počet vyloučených na obou stranách a rozhodovali přesilovky. Kdo bude méně vylučovaný, bude vyhrávat."