HC Stadion Vrchlabí – První přátelský zápas na vrchlabském ledě
A Team

První přátelský zápas na vrchlabském ledě

08.08.2018
Raina Tomanová

Nová sezóna je pomalu tady a je čas se "rozcvičit" v pár přátelských utkáních. HC Stadion se postupně utká s Kolínem, Dvorem Králové, Jabloncem a Trutnovem. První duel je na programu už ve čtvrtek 9.8. od 19. hodin.

Kolínská výprava dorazí v plném počtu hráčů. Stávají tým doplnila čtyřka nováčků - dva obránci David Zdeněk a Radek Jelínek a dva útočníci Robin Martínek a David Šafránek, který se do Kolína vrací po několika letech působení ve Slavii. Kozlové trénují na ledě už druhý týden, i tak ale bude první přátelský zápas hlavně o tom sehrát se se svými spoluhráči.

HC Stadion se představí před domácími fanoušky. Také u vrchlabského týmu došlo ke změnám. Tou hlavní je nová brankářská jednička, kterou se stal Jakub Soukup z Litvínova. Dále se do Vrchlabí vracejí hráči z královéhradecké juniorky Tomáš Kynčl a bratři Jakub a Filip Moníkové. Hráči trénují na ledě teprve od pondělí, zítra to tedy pro ně možná bude náročnější než pro jejich soupeře z Kolína.

Oba týmy se letos také potkají již v základní části. Hned úvodní utkání 12. září bude patřit těmto dvěma soupeřům. Oťukat se navíc mohou ve dvou přátelských zápasech, ten odvetný proběhne příští čtvrtek na ledě Kolína.

Pár slov Jiřího Jakubce k zítřejšímu zápasu:

Zítra nás čeká první přípravné utkání. Bude to první zápas a neočekáváme žádné zázraky a nebudeme řešit ani výsledek. Soupeř z Kolína je o týden déle na ledě a v našem týmu dostanou šanci všichni hráči včetně všech místních odchovanců. Jak jsem již několikrát avizoval, tak zatím máme poskládanou kostru týmu a ještě čekáme na hráče, kteří jsou v současné době na try-outech ve vyšších soutěžích.
Zítra se s námi do zápasu zapojí i 2 obránci z Mounfieldu HK, se kterými bychom rádi počítali i do sezóny. Jakub Muška a Štěpán Havránek s námi absolvovali již kompletní začátek přípravy, který kombinovali s přípravou A-týmu Mountfieldu. Je to dost náročný program, ale tréninkový náskok je znát.