HC Stadion Vrchlabí – Další informace k nadcházející sezoně...
Tiskové zprávy

Další informace k nadcházející sezoně...

23.07.2018
Lucie Horčičková

Jiří Jakubec přináší další informace ke složení kádru našeho vrchlabského A-týmu a nadcházející sezoně.

Rád bych zveřejnil pár dalších informací k nadcházející sezóně v našem A-týmu. Samozřejmě vnímáme Vaše reakce a doufám, že Vám tímto dokážu odpovědět na většinu dotazů a nejasností, které s nadcházející sezónou souvisí.

Letošní sezónu jsme se rozhodli pojmout opravdu jinak, než jak jsme byli dosud zvyklí. Důvodů bylo víc, ale ty hlavní již znáte. Větší podpora od našeho významného partnera Petra Dědka, návrat odchovanců z hradecké juniorky (T. Kynčl a bratři Moníci) a rozvinutí spolupráce s hradeckým Mountfieldem.
Naší filozofií pro letošní sezónu a doufám, že i pro sezóny příští, je pozdvihnout celkovou organizaci
a práci u A-týmu. Tím mám na mysli, že chceme, aby tým byl schopen být více spolu a aby byl schopný strávit větší tréninkové dávky a při vhodném složení a doplnění týmu by se to mělo projevit v dlouhodobých výsledcích. Tomu i podřizujeme výběr hráčů. Tím rozhodně nechci říci, že jsme v předchozích sezónách netrénovali, ale bylo to jiné. Měli jsme vždy více zkušených hráčů, kteří tolik trénovat nepotřebovali a ani vzhledem k různým okolnostem (práce, dojíždění) tolik trénovat nešlo. Věřím, že pro celkové posunutí kvality a rozvoj, bylo nezbytné tyto kroky udělat.
Proto jsme oslovili a sehnali kvalitního trenéra s bohatými zkušenostmi z vyšších soutěží a zároveň u týmu zůstává Petr Hlaváč, který nás v předchozím působení nikdy nezklamal a zná všechny naše hráče. Doplnění na tomto postu beru jako klíčové a věřím, že se v průběhu sezóny osvědčí.
Co se týká gólmanů, tak máme našeho Martina Abraháma, který si pro Vás připravil na sezónu krásnou masku:-) a opět by měl dostat přiměřený prostor. Dále máme možnost využít z Hradce jejich 3.brankáře. To je reprezentant U19 Daniel Dvořák. Jelikož gólmana vnímáme jako absolutní prioritu a základ, tak jsme ještě sháněli gólmana se zkušenostmi z vyšších soutěží, ale zároveň jsme chtěli, aby pro něho možnost postupu byla dostatečnou výzvou. Nyní jsme víceméně dohodnuti s Litvínovem, že k nám na roční hostování přijde Jakub Soukup. Je to gólman, který je ještě celkem mladý, ale přes svůj věk má odchytané 4 plnohodnotné sezóny v seniorské kategorii na úrovni WSM ligy. Navíc je ambiciózní a chce tu pro sebe i pro Vrchlabí něco dokázat. Jednání jsme vedli i s ještě zkušenějšími gólmany, ale Kuba projevil největší odhodlání a já se na tuto spolupráci hodně těším a doufám, že bude úspěšná.

Více k Jakubovi zde: hokej.cz....YouTube

U obránců máme kostru jasnou - Jirků, Bendík, Vašíček a ještě bychom 1 zkušeného beka chtěli, něco je rozjednané a uvidíme. Z našich mladíků jsou tu Kynčl, J. Moník, Chleborád a Erban. A než vyjedeme na led (6.8.) tak se ještě nějaká jména objeví.
I v útoku máme svoji kostru - Urban, Bláha, Pšurný, Mrňa, Procházka a tyto kluky by měli doplnit F. Moník, Oppelt, Chalupa, Hnik, Hidveghy, Kerekanič, Krsek, Šlaicher, Mach. A i zde ještě jednáme o dalších jménech, která budeme postupně doplňovat. Celkově si myslím, že v přípravném období letos prostřídáme trochu širší kádr, z kterého budeme vybírat.

V žádném případě nepovažuji náš tým za pouhou farmu, kde se vystřídá 50 hráčů za sezónu. Máme zcela jasnou kostru týmu, která je zcela nezávislá na jakémkoliv týmu z vyšší soutěže a určitě chceme dát prostor pro mladé a velmi talentované kluky. Jen pokud vzpomenu na loňské play-off, tak si myslím, že nám chyběli mladíci na "černou práci".
Moc bych si přál a všechny změny jsme směřovali k tomu, aby tým byl herně disciplinovanější a bojovnější. Ani jeden z trenérů není vyznavačem pasivního a defenzivního stylu hry, ale rozhodně budeme defenzivě věnovat velkou pozornost.
Navíc do prosince máme čas vyhodnotit, kde nás nejvíce tlačí bota a tým posílit o zkušené a rozdílové hráče. Věřím, že letos budeme schopni předvádět atraktivní hokej a postupně budeme směřovat k našemu cíli.