HC Stadion Vrchlabí – Do Vrchlabí se vrací obránce Ján Bendík...
Rozhovory

Do Vrchlabí se vrací obránce Ján Bendík...

02.07.2018
Lucie Horčičková

Další posilou vrchlabského A-týmu je třiatřicetiletý obránce Ján Bendík, který ve Vrchlabí není nováčkem. Tento hráč již ve vrchlabském klubu působil, a to v 1.lize. Jak se těší zpátky na známý led a na kterého z hráčů se nejvíce těší?

Ján Bendík je třiatřicetiletý obránce pocházející ze Slovenska. S hokejem začal jako malý na Slovensku a v roce 2007 začal působit ve vrchlabském prvoligovém klubu. Zde vydržel čtyři sezony a jeho dalším působištěm byly Benátky nad Jizerou, které po roce vyměnil za slovenský Trenčín a Hradec Králové. Poté působil pět sezon v anglickém klubu Bracknell Bees s roční pauzou, kterou strávil v německém klubu EV Landshut. Nyní se opět vrací zpět do Vrchlabí, kde chce pomoci dostat tým opět do 1.ligy.

Od kolika let se hokeji věnujete a co vás k němu přivedlo?
Hokeji se věnuji od 9 let a přivedl mě k němu asi nábor na škole. Hned při prvním bruslení mě to chytlo a zůstal jsem u toho.

Máte nějaký hokejový zážitek, na který nerad vzpomínáte?
Neřekl bych, že by mě potkalo něco, na co bych nerad vzpomínal.

A naopak zážitek, na který nikdy nezapomenete?
Na takový zážitek stále ještě čekám a doufám, že se mi to podaří tady ve Vrchlabí.

Čemu se mimo hokeje věnujete?
Kromě hokeje se převážně věnuji sportu, hlavně golfu, který mě hodně baví. Dále si také rád zahraju fotbal nebo tenis. Žádné práci se zatím nevěnuji, protože jsem do teď hrál hokej profesionálně.

Jak jste se dostal do anglického týmu Bracknell Bees? A proč vůbec zrovna Anglie?
Do Anglie jsem se dostal přes svého agenta. Byla to první seriózní nabídka, kterou jsem dostal potom, co jsem se rozhodl odjet z Čech do zahraničí. Hrál jsem tam 5 let s roční přestávkou, kterou jsem strávil hraním v Německu.

Co vás vedlo k ukončení spolupráce s tímto klubem?
K ukončení spolupráce mě vedlo to, že jsem se chtě už vrátit domů a potěšilo mě, že se ve Vrchlabí začalo mluvit o 1. lize.

Jak vzpomínáte na sezóny odehrané ve Vrchlabí?
Na ty sezóny vzpomínám jenom v dobrém! Byla tady neskutečná parta kluků a dá se říct, že díky tomu, se nám dařilo jako týmu.

Pamatujete si, co vás tenkrát do Vrchlabí ze Slovenska přivedlo?
Ze Slovenska mě přivedl hlavně můj zájem hrát v Česku a nakonec se povedlo přijít sem do Vrchlabí, kde mi dali šanci.

Ze současných hráčů vrchlabského áčka jste se na ledě setkal již s Tomášem Bláhou, se kterým jste společně tady 1. ligu už hráli, jak se na tohoto nového/starého spoluhráče těšíte?
Tak s Blážou se známe od první ligy a každé léto spolu trénujeme. Tím, že tady oba dva bydlíme, se z nás stali kamarádi, takže jsem určitě moc rád, že si s ním znovu zahraju a budu i vedle něj sedět v kabině.

Co říkáte na postupové ambice klubu?
Tak určitě mě potěšilo, že Vrchlabí projevilo zájem o 1. ligu a jsem rád, že můžu být součástí takových plánů.

Jak se na nadcházející sezónu chystáte? Trénujete už s novým týmem v rámci letní přípravy?
Tak tu letní přípravu si děláme individuálně v rámci takové malé party kluků asi v 5-6 lidech. Musím ale říct, že to bereme opravdu vážně.