HC Stadion Vrchlabí – Obranu vrchlabského kádru posílí Jiří Vašíček

Obranu vrchlabského kádru posílí Jiří Vašíček

27.06.2018
Lucie Horčičková

Představujeme Vám další novou posilu vrchlabského A-týmu sedmatřicetiletého obránce s extraligovými zkušenostmi Jiřího Vašíčka. Co tohoto hráče přivedlo do Vrchlabí a jak se těší na nový tým si přečtěte Vy sami.

Jiří Vašíček je sedmatřicetiletý obránce pocházející z Pardubic. Tento hráč má zkušenosti jak s druholigovými kluby, tak i s první ligou a extraligou. Od roku 2000 působil s roční pauzou pět sezon v druholigovém klubu KLH Vajgar Jidřichův Hradec, do kterého přešel po působení v pardubické juniorce. Poté se dostal do extraligového klubu HC Slavia Praha, kde odehrál šest sezon, při nichž také hostoval dvě sezony prvoligový Havlíčkův Brod a jednu sezonu extraligovou Kometu Brno. Dále si také zahrál extraligu v Pardubicích, Hradci Králové a Košicích. Posledním klubem byl druholigový BK Havlíčkův Brod, ze kterého nyní míří k nám do Vrchlabí. Pevně věříme, že i tento hráč s bohatými zkušenostmi našemu vrchlabskému A-týmu v nové sezoně velmi pomůže.

Co vás přimělo k odchodu z Havlíčkova Brodu?
Přiměl mne k tomu zájem Stadionu a možnost skloubit angažmá ve Vrchlabí s mým současným zaměstnáním ve Střída sportu, což je zároveň dodavatel hokejového vybavení CCM do tohoto klubu.

Proč jste se rozhodl zrovna pro vrchlabský tým? Lákají vás postupové ambice klubu?
Cítil jsem velký zájem vedení klubu. Ambice mě lákají, každý by měl hrát proto, aby vítězil a něco dokázal. Moc rád i pomohu mladším spoluhráčům v rozvoji jejich kariéry.

Znáte se už s některým novým spoluhráčem?
Osobně neznám nikoho, ale věřím, že se všemi v pohodě vyjdu a společně potáhneme za jeden konec provazu.

Těšíte se na působení v novém týmu a zápasy s ním?
Těším se už moc. Čeká nás nový formát a proto věřím, že většina zápasů bude pro diváky ještě atraktivnější.

Nelákal by vás spíše nějaký extraligový klub, když jste v extraligových týmech už hrál?
Lákal, jsem hráč HK. Pokud mne budou chtít využít, moc rád si před jejich fanoušky ještě zahraji.

V kolika letech jste začal hrát hokej a co vás k němu přivedlo?
Začal jsem s ním v šesti letech a moc děkuji za podporu mému dědovi tam nahoru. Nebýt jeho obětování a podpory, nikdy bych ho nehrál.

Ve kterém klubu, kde jste doposud hrál, se vám líbilo nejvíce a proč?
Nejvíc mi dal Láďa Růžička ve Slavii, ale líbilo se nám s rodinou i v Brně a Hradci, kde jsou fantastičtí fanoušci.

Co považujete za váš největší hokejový úspěch?
Titul a další medaile se Slávií Praha a finále s Kometou proti Pardubicím - tam jsem měl během play-off největší radost z hokeje.