HC Stadion Vrchlabí – HC Stadion zavítá do sousedního Trutnova
Preview k zápasu

HC Stadion zavítá do sousedního Trutnova

17.11.2017
Raina Tomanová

Další bitva o Krkonoše proběhne v sobotu 18. listopadu na trutnovském zimním stadionu, kde se podruhé v této sezoně střetnou dva rivalové. První vzájemný zápas dopadl lépe pro hosty, kteří na vrchlabském ledě zvítězili těsně 4:3.

Vrchlabí má za sebou nepovedených pět zápasů ze šesti. Nejdříve se jim nepodařil zápas s papírově slabším Dvorem Králové, následně nestačili na Sokolov. Další prohra pro Stadion přišla na ledě Letňan, kde dostali osm branek. Výhra přišla až v zápase s Mostem, který Vrchlabí vyhrálo 7:3. Poté ale opět přišly prohry – první s Jabloncem nad Nisou a v posledním odehraném zápase nestačilo Vrchlabí na Kobru Praha, se kterou na domácím ledě prohrálo 2:7. Podaří se vrchlabským najet na vítěznou vlnu?

Trutnov je v tabulce na 6. místě a má o pouhý jeden bod méně, než jeho sobotní soupeř. Na rozdíl od Vrchlabí má za sebou z posledních čtyři zápasů pouze jednu prohru, a to proti Kobře Praha v 17.kole. Předtím se trutnovským dařilo proti Letňanům, Slanému, který porazili až na nájezdy a také proti Jablonci zvítězili až při hře jeden proti jednomu. Podaří se Trutnovu získat další body a dostat se v tabulce před jeho rivala?

Slova Jiřího Jakubce k nadcházejícímu zápasu...

Člověk nemusí být žádný hokejový odborník, aby poznal, že naše poslední výkony měly k ideálu poměrně daleko. Náš tým momentálně prožívá celkem složité a těžké období. Jak všichni víte, tak někteří klíčoví hráči jsou momentálně mimo hru a nedaří se nám tyto ztráty úplně nahradit.
Jedním z mála pozitiv na této situaci je, že alespoň ohráváme všechny naše mladé odchovance.
Zítra nás čeká další derby a soupeř je momentálně rozhodně ve větší pohodě než my, takže rozhodne bojovnost a nasazení. Doufám, že v tomhle nezklameme.
Na zítra počítáme s touto sestavou:
G: Abrahám, Jelínek
O: Abraham, Havránek, Niko, Chleborád, Pojkar, Erban, Tržický?
Ú: Bláha, Jirků, Šťastný, Pšurný, Urban, Chalupa, Miškovský, Šimoníček, Oppelt, Šlaicher, Mach, F.Moník?
Co se týká zranění:
M.Procházka - doléčuje ruku, předpokládaný návrat cca.10 dní
M.Filip - příští týden jde na kontrolu a uvidíme
P.Maďar - jeho zranění ve spodní části těla není lehké a teprve v příštím týdnu po dalším vyšetření uvidíme další prognózu.
M.Matějček - doufáme, že by se již v příštím týdnu měl připojit k týmu. Uvidíme, co s ním provede ten 20 denní herní výpadek.
Nová tvář v týmu:
David Chalupa - na výpadky v naší sestavě jsme se snažili zareagovat. Zatím jsme se dohodli s juniorkou Mountfieldu, že nám na střídavé starty uvolní dalšího útočníka. Tím je David Chalupa (1997),který by měl již zítra oživit naše útočné řady.