HC Stadion Vrchlabí – První prohra = "bramborová" příčka
A Team

První prohra = "bramborová" příčka

21.09.2017
Jan Přikryl

Třetí zářijovou středu bylo na programu třetí kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V tomto kole roli favorita potvrdily Kobra a Děčín. Pro někoho překvapení bylo na ledě ve Slaném, kde hráli Řisuty, kteří nestačili na Draky z Bíliny. Baník Sokolov dokázal vyhrát na ledě Trutnova.

Antiradary na body opět nedosáhly

Do svého druhého utkání v letošní sezoně nastoupily nově založené slánské Antiradary, stále oficiálně hrající pod hlavičkou HC Most, na ledě pražské Kobry. První třetina nabídla divoký hokej a hned šest branek. Hosté vždy museli dotahovat vedení celku z Braníku a díky zkušené trojici Alinč, Kubinčák a Rod se jim to víceméně dařilo. Avšak jen do poloviny utkání. Pak totiž převzala otěže nad zápasem domácí Kobra a vstřelenými góly definitivně odrazila odpor soupeře, který tak po dvou odehraných zápasech má na bodovém kontě nulu.

HC Kobra Praha – SHK Antiradary Slaný 7:4 (4:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Ryzák (Čurda), 12. Tuma (Verbík R.), 12. Jedlička (Čurda), 13. Jindra (Hlinka, Vacek), 30. Čurda (Jedlička), 56. Šteiner (Novák), 60. Šteiner (Novák) – 11. Rod (Hora), 13. Kubinčák (Rod, Alinč), 24. Hora (Šefl, Alinč), 57. Hajšman (Tupý).

Tři zápasy, devět bodů – Děčín je stoprocentní

Skvělý vstup do sezony prožívají hráči Děčína. V prvních dvou utkáních nepoznali hořkost porážky a nechybovali ani ve třetím duelu. Doma hostili Dvůr Králové nad Labem a už v první třetině posunuli utkání tam, kam by jej rádi dále směřovali. Jestliže v samém úvodu sezony byl zkušený Michal Oliverius v bodovém ústraní, ve středu to byl opět starý dobrý „Oli“, který asistoval u prvních třech gólů Děčínských, a společně s kanonýrem Haškem řídili třetí výhru Severočechů v letošní sezoně.

HC Děčín – HC RODOS Dvůr Králové nad Labem 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Baránek (Oliverius), 13. Baránek (Oliverius, Kaltenböck), 38. Hašek (Volráb, Oliverius), 44. Vaněk (Hříbal, Hašek), 50. Zajan (Volráb, Hašek), 55. Baránek (Vaněk, Navarra) – 31. Zmítko (Ježek, Luštinec), 53. Ďurač (Faltys, Hrazdíra).

Bílina napravila domácí porážku, zdolala Řisuty

Draci z Bíliny po vysoké porážce od Děčína toužili napravit toto zaváhání ve Slaném, kde hrají své domácí zápasy Řisuty. Buldoci se však potýkají s odchodem několika opor, a tak letošní sezona pro ně zřejmě nebude vůbec jednoduchá. Dvě porážky v úvodních dvou duelech jsou možná jakási předzvěst. Nebo také ne. Každopádně domácí se probudili pozdě, začali se gólově prosazovat až při tříbrankovém vedení soupeře, který nakonec náskok uhájil.

HC Řisuty – HC Draci Bílina 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Kužel (Vildumetz, Vyskočil), 34. Keller (Petržílka) – 19. Procházka (Petráš, Bohm), 23. Komínek (Procházka, Bohm), 24. Krastenics (Štěpánek, Hrdlička), 58. Hrdlička (Kýhos, Mála).

Sokolov vybral Trutnov, dvakrát skóroval Přindiš

Že první vyhrání z kapsy vyhání, se na vlastním ledě přesvědčili hokejisté Trutnova. Ti totiž doma jako první skórovali, jenže jejich gól z první třetiny byl samotným přesným zásahem v dalším průběhu tohoto utkání. Po vyrovnání Osmíka mířil dvakrát přesně už jen jediný muž – navrátilec do sestavy Baníku Petr Přindiš. Extravagantní obránce tak vystřelil Uhlířům cenné tři venkovní body a zároveň tak první letošní výhru za plný počet.

HC BAK Trutnov – HC Baník Sokolov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky Sokolova: Osmík, Přindiš, Přindiš.

Nejlepší hráčské výkony 3. kola

Daniel Miškovský – Vrchlabí (2+1), Tomáš Dyrynk – Letňany (2+1), Martin Kotyra – Letňany (3+1), Martin Baránek – Děčín (3+0), Michal Oliverius – Děčín (0+3)

Trenér kola: Aleš Totter – Letci Letňany

Jeho tým dokázal přetrhnout šňůru proher a vyhrát na ledě Vrchlabí.

All-Star 3. kola

David Fečo (Sokolov) - Dominik Šteiner (Kobra) Tomáš Jirků (Vrchlabí) - Tomáš Dyrynk (Letci) Martin Kotyra (Letci) Martin Baránek (Děčín)

Program 4. kola – Sobota 23. 9. 2017

Dvůr Králové - Řisuty 18:00, Sokolov – Děčín 18:00, Letci Letňany - Trutnov 18:00, Jablonec - Kobra 18:00