HC Stadion Vrchlabí – Derby s Dvorem bude! Známe skupiny 2. ligy i další změny
A Team

Derby s Dvorem bude! Známe skupiny 2. ligy i další změny

09.06.2017
Klub

Tento týden konečně přišla zpráva, na kterou toužebně čekali nejenom vrchlabští fanoušci – pod Krkonošemi se budou hrát dvě derby! Postupující Dvůr Králové totiž nakonec po nedávných pochybnostech bude hrát ve skupině Západ, stejně jako sousedící Vrchlabí a Trutnov. Nová sezona by měla začít 13. září a čeká ji několik menších změn.

Ve vrchlabské skupině bude nově místo 10 účastníků 11 týmů. Mezi nimi je právě i Dvůr Králové, proti jehož nezařazení se před nedávnem ohradilo Vrchlabí i Trutnov. Nakonec se ale Český svaz ledního hokeje umoudřil a o další podkrkonošské derby fanoušci nepřijdou.

Dalším nováčkem bude Most, který do skupiny Západ sestoupil z 1. ligy. Vrchlabí se bude dál utkávat i se Sokolovem, který sice 2. ligu nezachránil, nakonec ale zakoupil licenci od Klášterce nad Ohří. Vrchlabští se naopak nebudou střetávat s Klatovy, které byly přeřazeny do skupiny Střed.

Novinkou v nové sezoně bude změna v play off – osmifinále se totiž už nebude hrát na čtyři vítězné zápasy, ale stejně jako další fáze pouze na tři. Ve všech fázích skupinových play off (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále) pak při pětizápasových sériích bude mít vždy výhodu jednoho domácího utkání navíc lepší tým v základní části.

Další větší změny ale novou sezonu 2. ligy prozatím nečekají. Soutěž by měla začít ve středu 13. září, hrát se bude opět primárně ve středu a sobotu. Na rozlosování nového ročníku si musí fanoušci i týmy počkat do následujících týdnů.

Skupina Západ 2. ligy 2017/2018

HC Baník Sokolov
HC Děčín
HC Draci Bílina
HC Dvůr Králové n. L.
HC Kobra Praha
HC Letci Letňany
HC Most
HC Stadion Vrchlabí
HC Trutnov
TJ HC Jablonec n. N.
TJ HC Řisuty