HC Stadion Vrchlabí – Kobru čeká peklo. Dáme do toho všechno, hlásí Urban
Rozhovory

Kobru čeká peklo. Dáme do toho všechno, hlásí Urban

17.03.2017
Jan Šimek

Hokejisté Vrchlabí se v sobotu 18. března od 18 hodin střetnou s Kobrou a mohou slavit postup. Stačí k tomu jediné – porazit pražský celek. „Pokud budeme plnit, co máme a dáme do toho všechno, uspějeme,“ věří útočník Stadionu Patrik Urban.

Vrchlabí si mohlo zajistit postup už ve čtvrtek, jenže na Kobře prohrálo v poměru 2:4. „Odehráli jsme dobrý zápas. Ve hře byly věci, které tam měly být. Na druhou stranu jsme udělali několik chyb a kvůli nim jsme prohráli. Dostali jsme se do zápasu. Vyrovnali jsme na 2:2, ale přišel zbytečný faul a inkasovali jsme třetí gól,“ vrací se ke čtvrtečnímu utkání na ledě Kobry.

V základní části to vrchlabským proti Pražanům moc nešlo. „Doma jsme si to jednou prohráli sami. V prvním utkání u nich to nebylo nic dobrého. Propadli jsme ve všem, podruhé už jsme hráli vyrovnaně. Doma jsme je jednou porazili. Sice jsme třikrát prohráli, ale nebyly to špatné zápasy. Věděli jsme, co na soupeře platí,“ tvrdí Urban.

To se v play-off potvrzuje. Stadion vede 2:1 na zápasy, v sobotu tak může udělat poslední krok za postupem. „Bylo naše tajné přání, že bychom vedli 2:0 a mohli rozhodnout doma. Nyní se to nám může splnit. Pokud budeme plnit, co máme a dáme do toho všechno, uspějeme,“ věří třiadvacetiletý hokejista.

Jak zní recept na Kobru? „To, co jsme praktikovali v předchozích zápasech – tvrdý forčeking. Musíme hrát jednoduše z našeho pásma, nedělat blbosti a hodně střílet na gólmana. Tohle nám fungovalo. Nic jiného zázračného asi vymýšlet nebudeme,“ pokračuje útočník Vrchlabí.

Je jasné, že v Krkonoších bude panovat skvělá atmosféra. „Na Kobře to bylo slabší, ale naši fanoušci jezdí všude, takže i tam jsme měli domácí atmosféru. Tady to bude pro soupeře peklo. Nejsou na to zvyklí. Naši fanoušci nás poženou dopředu,“ má jasno Patrik Urban.

Přijďte podpořit Vrchlabí v cestě za postupem! Čtvrtý duel čtvrtfinále startuje v sobotu 18. března od 18 hodin. Slavnostní buly vhodí čerstvá evropská šampionka v rychlobruslení Karolína Erbanová, která se o přestávkách bude podepisovat fanouškům.