HC Stadion Vrchlabí – Tomáš Jirků: Bude to opět zápas plný nasazení, bojovnosti a osobních soubojů
Rozhovory

Tomáš Jirků: Bude to opět zápas plný nasazení, bojovnosti a osobních soubojů

27.02.2017
Ondřej Kubát

Hokejisté HC Vrchlabí vstoupili do letošního play-off porážkou. Proti Kolínu neproměňovali šance a nedařilo se jim v přesilovkách. V pondělí však jedou do Kolína pro vítězství a první bod v sérii. "Chceme jít co nejdál, je na nás vytvořen tlak nejen našimi fanoušky, ale i námi samotnými. Chceme postoupit a uděláme pro to maximum," říká odhodlaně obránce Tomáš Jirků.

Tomáši, co bylo příčinou sobotní porážky a jak byste vůbec to utkání zhodnotil?
Bylo to utkání plné nasazení, bojovnosti a hodně se bruslilo. Myslím, že jsme soupeře přestříleli a byli jsme herně o chlup lepší, nicméně Kolín dominoval ve hře dozadu, byl zodpovědný a jeho výkon podpořil výborný gólman Koutský. Bohužel jsme neproměňovali naše šance, což je taková bolístka po celou sezónu, naše produktivita je tristní, nedařilo se nám ani v přesilovkách.

Proti Kolínu jste vlastně hráli sobotu poprvé v sezóně, překvapil vás soupeř něčím?
Soupeř nás nepřekvapil, očekávali jsme jeho výkon takový, jaký byl. Sice jsme proti Kolínu nehráli v základní části, ale potkali jsme se nimi v přípravě, ten tým se tam příliš neobměnil, hrají tam mladí kluci z Pardubic a věděli jsme, co od soupeře můžeme čekat.

V pondělí hrajete odvetu, co od ní očekáváte?
Očekávám stejně jako v sobotu duel plný nasazení, bojovnosti a osobních soubojů. Musíme se vyvarovat individuálních chyb. Do Kolína rozhodně jedeme s tím, že tam chceme vyhrát.

Hraje se play-off, vrchol sezóny, jak si ho vůbec společně se spoluhráči užíváte?
Přesně jak jste říkal - je to vrchol sezóny, všichni hráči na to čekají a říká se, že teprve při play-off začíná ta pravá sezóna. My chceme jít co nejdál, je na nás vytvořen tlak nejen našimi fanoušky, ale i námi samotnými. Chceme postoupit a uděláme pro to maximum.