HC Stadion Vrchlabí – Otočený zápas s Děčínem = nadostřel prvnímu místu
A Team

Otočený zápas s Děčínem = nadostřel prvnímu místu

01.12.2016
Jan Přikryl

Poslední listopadový den bylo na programu osmnácté kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V tomto kole platilo pravidlo „Můj dům, můj hrad“, protože všechny domácí týmy si připsali výhry za plný počet bodů. Zajímavý souboj o play off se hrál v Bílině, kde se proti sobě postavili týmy, které mají ve znaku Draky, domácí Drak byl ovšem tentokrát úspěšnější.

Bílina před sebe Trutnov nepustila

V souboji dvou sousedů v tabulce byla úspěšnější domácí Bílina. Ta získala náskok již v první třetině, v té druhé ho navýšil někdejší dlouholetý ústecký forvard Martin Baránek. Branka hráče, jenž si vloni zahrál v Anglii, se nakonec ukázala jako vítězná. Vítězství severočeského týmu poté pečetil v poslední minutě střelou do prázdné branky Petráš.

HC Draci Bílina – HC BAK Trutnov 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Komínek (Procházka, Machač), 18. Trübenekr, 36. Baránek (Procházka), 60. Petráš – 15. A. Půlpán (Chytráček, T. Půlpán), 53. Abrahám (Kysela).

Tříbodový Nevyhoštěný si pohrál s Řisuty

Stejným výsledkem skončil také zápas v Jablonci nad Nisou. Řádil zejména Michal Nevyhoštěný, autor dvou branek a jedné asistence. Dva body si v tomto zápase připsali také zkušený útočník Demel s Mulačem či robustní obránce Pulec. Jablonec se díky této výhře odpoutal na čtvrté příčce od pátého Děčína již na sedmibodový rozdíl.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Řisuty 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Nevyhoštěný (Pulec), 27. Havlas (Nevyhoštěný, Pulec), 37. Mulač (Demel, Frk), 60. Nevyhoštěný (Mulač, Demel) – 10. Brém (Kalla, Kolařík), 29. Kos (Bílek).

Skvěle finišující Kobra nedovolila Klášterci bodovat

Zcela nečekaný vývoj měl zápas v pražském Bráníku, kam přijel sedmý Klášterec nad Ohří. Hosté totiž ve 37. minutě vedli již 3:0 a domácím se nedařilo překonat velmi dobrého Štěpána Lukeše. Někdejší mládežníci elitních pražských celků však nejenže ještě do přestávky snížili, avšak ve třetí třetině třemi góly smetli tým ze severozápadu Čech a vrátily na první příčku před Klatovy, které toto kolo předehrávaly.

HC Kobra Praha – HC Klášterec nad Ohří 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 38. Šteiner (Žižka), 43. Pulkrab (Hlinka, Semrád), 49. Šteiner (Antončík, Vlach), 51. Vlach (Semrád, Antončík) – 5. Zicho (Toušek), 19. Šmejc (Strunz, Tupý), 37. Deveri (Toušek, Macháček).

Nejlepší hráčské výkony 18. kola

Michal Nevyhoštěný – Jablonec (2+1), Dominik Šteiner – Kobra (2+0), Martin Filip – Vrchlabí (0+4), Tomáš Šťastný – Vrchlabí (3+0), Ladislav Pulec – Jablonec (0+2)

Trenér kola: P.Hlaváč - Vrchlabí

Jeho tým dokázal otočit skóre z 0:3 na konečných 6:3 proti rozjetému Děčínu.

All-Star 18. kola

Jiří Stejskal (Jablonec) - Ladislav Pulec (Jablonec) Dominik Šteiner (Kobra) - Jan Topinka (Klatovy) Martin Filip (Vrchlabí) Tomáš Šťastný (Vrchlabí)

Program 19. kola – Sobota 3. 12. 2016

Klatovy – Děčín 17:30, Kobra – Sokolov 18:00, Jablonec - Klášterec 18:00, Trutnov – Řisuty 18:00