HC Stadion Vrchlabí – Dalibor deCarvalho chce propagovat hokej na jižní polokouli
A Team

Dalibor deCarvalho chce propagovat hokej na jižní polokouli

07.12.2015
Marek Komárek

Velmi netradiční posila se na počátku letošní sezóny objevila v barvách Vrchlabí. Stal se jí Dalibor deCarvalho a odstartoval tak spekulace o původu svého jména. Jak sám říká, s Portugalskem nemá nic společného. Cestovatele v sobě ovšem nezapře. Místo očekávaného postupu v rámci hierarchie českých soutěží se chystá hokej propagovat na Novém Zélandu.

Všichni si po tvém příchodu všimli, že nemáš české příjmení. Odkud pochází tvé kořeny? Kde jsi vyrůstal hokejově?
Mé příjmení je portugalského původu, nicméně já osobně s Portugalskem nemám nic společného. Hokejově jsem vyrůstal v Havířově, kde jsem začal s hokejem ve třech letech. Následně jsem v patnácti letech skončil s hokejem.

Proč je tvým prvním klubem v Česku zrovna Vrchlabí? Jaká byla tvá cesta sem?
Minulou sezónu jsem se rozhodl vrátit k hokeji a získal jsem zpět vášeň pro tento nádherný sport. V průběhu sezóny jsem začal hrát za Novou Paku a pro letošní sezónu jsem chtěl povýšit do 2. ligy. Vrchlabí pro mne byla ideální volba. Tým s úspěšnou historií a ambicemi hrát play off. Dostal jsem tady na začátku sezóny šanci probojovat se do sestavy, za což jsem velmi rád.

V letošní sezóně, jak tvrdí tví spoluhráči, se ve Vrchlabí sešla dobrá parta, daří se. Očekával jsi podobný vývoj, nebo je to překvapení?
Naše parta je skvělá a nálada v šatně úžasná. Nevěděl jsem co přesně čekat, nicméně jsem rád, že mohu být členem tohohle týmu. Ve Vrchlabí se o nás všichni skvělé starají. Počínaje vedením, přes trenéry a konče kustodem. Musím říct, že Míša Křelina s Pavlem Peškem se o nás starají jako o vlastní. Jsou nám kdykoliv k dispozici a pomůžou naprosto se vším. Ještě bych se chtěl zmínit o městu. Vrchlabí je opravdová brána do Krkonoš. Přirovnal bych ho ke švýcarskému Davosu. Jednoduše krásné malebné horské městečko. Už se těším na zimu, která tady bude nádherná, dál se samozřejmě těším na pořádnou lyžovačku.

Jsou za námi obě derby s Trutnovem. Obě vítězné. Co říkáš na výsledky, ale hlavně na atmosféru, kterou fanoušci v obou zápasech vytvořili?
Atmosféra při derby s Trutnovem byla úžasná, ať už jsme hráli doma nebo venku. Samozřejmě jsme strašně rádi, že jsme obě utkání vyhráli. Já byl velmi překvapen, ale to jsem celou sezónu. Kluci říkali, že fanoušci jsou parádní, ale když to zažijete na vlastní kůži, tak je to něco neuvěřitelného. Fanoušci nás mimořádnou atmosférou, kterou vytvoří při každém utkání, ženou vždy k nejlepšímu výkonu.

Pravděpodobně při hokeji pracuješ. Co děláš ve svém volném čase? Kolik ho zbývá mimo hokej a práci?
Ano pracuji a ve svém volném čase se věnuji crossfitu, což je další úžasný sport. Crossfit mě perfektně připravuje fyzicky na hokej. Věnuji se mu již třetím rokem, je to relativně mladý sport. Jestli někdo chce zažít pořádnou dřinu, tak vřele doporučuji. Zbytek času přes týden, pokud nějaký zůstane, tak odpočívám. Víkendy trávím se svou přítelkyni a snažím se jí alespoň trochu nahradit nedostatek spolu stráveného času.

Jaké jsou tvé hokejové cíle? Druhá liga je maximum, nebo se chceš třeba naplno pokusit o extraligu?
Mé hokejové cíle jsou velmi exotické. Už po letošní sezoně odletím hrát hokej na Nový Zéland, kde se hraje sezóna od dubna do srpna. Mám v plánu se přestěhovat na právě Nový Zéland nebo do Austrálie. Obě země obdivuji a chci tam žít. Určitě se budu i nadále věnovat hokeji a chtěl bych pomoci s rozvojem hokeje v alespoň jedné z těchto zemí. Moje přítelkyně bude ještě příští rok studovat medicínu v Hradci Králové a je tudíž možné, že mě ještě příští sezónu uvidíte hrát za Vrchlabí.


Foto: Petr Kraus