HC Stadion Vrchlabí – Led je tady výborný, říká David Skočovský
Rozhovory

Led je tady výborný, říká David Skočovský

20.08.2014
Alan Šrámek

Již před několika dny jsme přinesli v článku informaci o dalším hráči, který bude reprezentovat Stadion v příští sezóně. Ano, jedná se o obránce Davida Skočovského, který nám odpověděl na pár otázek.

Davide, pověz fanouškům něco málo o sobě.
Jsem student vysoké školy v Brně , Masarykovy Univerzity, obor management, takže na půl ekonomka, na půl sportovní fakulta. Minulý rok jsem dodělal bakalářské studium a teď jsem se dostal na navazující studium na další dva roky na inženýra nebo magistra.

Jak jsi se dostal k angažmá ve Vrchlabí?
V minulosti jsem hrával třeba s Tomášem Bláhou a Honzou Matějkou, takže to byla shoda okolností, že mi Tomáš řekl, že tu hledají obránce a já se ozval a domluvil se do pár dní.

Když jsi šel do Vrchlabí, znal jsi některé spoluhráče nebo jsi šel do neznáma?
Znal jsem právě Tomáše Bláhu a Honzu Matějku, to jsou jediní kluci, které jsem znal. S ostatními nebyl problém se seznámit. S partou v kabině vycházím velmi dobře. V minulosti jsem hrál proti Vrchlabí, když se tu hrála první liga, takže stadion jsem znal.

Jak vypadalo utkání s Kolínem z tvého pohledu?
Nevím jak dlouho už je Kolín na ledě, ale má už za sebou čtvrtý zápas. Bylo poznat, že měli daný systém, jak to budou hrát. Bylo znát, že hrají dlouho pospolu a ten tým se v zásadě nemění. My měli pouze čtyři tréninky před utkáním s Kolínem na ledě a ještě jsme nenacvičovali žádnou obrannou fázi. My jsme vlastně začali teprve nedávno tvrdě pracovat a bylo tam znát to, že Kolín už má odehraný čtvrtý zápas.

Takovou zajímavostí zápasu bylo to, že všechny tři branky Stadionu vstřelili mladí odchovanci Vrchlabí, kteří se tak ukázali v dobrém světle.
Je to jenom dobře, že se ukázali mladí a ještě, aby to ukazovali při mistrovských utkáních, kde to bude potřeba.

V utkání s Kolínem jste byli celkem dvanáctkrát vyloučeni. Čím si vysvětluješ takové množství vyloučených?
Na začátku na nás vlétli a dali gól na 1:0, my jsme srovnali poté na 1:1. Přišlo mi, že to bylo vyrovnané, ale potom nás poslal rozhodčí několikrát na trestnou. Nemyslím si, že to byly všechno fauly, na druhou stranu jsem všechno neviděl. Zbytečné fauly to některé nejspíše byly a zbytečné vyloučení 5 na 3, třikrát za zápas, se nesmí stát. Z toho pramenili ve druhé třetině vlastně tři branky během tří minut a to byl rozhodující moment utkání.

Příští utkání hraje Vrchlabí poprvé před domácím publikem, když přivítá Jablonec nad Nisou. Jak se těšíš na toto utkání?
Těším se hodně. Co mi kluci říkali, tak tady fanoušci chodí. Doufám, že i na přípravné utkání. Stadion i led je tady výborný, na rozdíl třeba od toho v Kolíně, kde byl led měkký a hodně těžký.

"Doufám, že se na první utkání přijde podívat co nejvíce diváků, kteří budou chodit celou sezónu" , dodává na závěr David Skočovský.

Foto: Petr Kraus