HC Stadion Vrchlabí – Jiří Jebavý doufá, že se bude hokejem opět bavit
Rozhovory

Jiří Jebavý doufá, že se bude hokejem opět bavit

19.08.2014
Alan Šrámek

Hráči Stadionu dnes odjíždí k prvnímu přípravnému utkání do Kolína. Společně s nimi odcestoval i Jiří Jebavý, který nám o sobě prozradil několik vět.

Pro začátek nám pověz něco málo o sobě.
To je hned na začátek těžká otázka, nevím co by vás zajímalo. Je mi 25 let a jsem z Vrchlabí, odkud jsem ve dvanácti letech odešel do Prahy za hokejem, kde jsem dělal i školu. Žiji hokejem a mám rád všechny možné sporty. Nebudu psát jaký jsem a tak, o tom si většinou každý udělá svůj názor.

Loni jsi působil v Berouně, ovšem letos jsi se upsal vrchlabskému Stadionu. Jaký byl podnět, vrátit se po letech do Vrchlabí?
S Berounem jsem se chtěl rozloučit i kdyby se první liga udržela, protože s podmínkami jsem nebyl spokojený a tak přišlo na řadu rozhodování, co dál. Jednal jsem s různými kluby v první lize, ale nakonec jsme si nikde vzájemně nevyhověli. A tak jsem kývnul na nabídku od pana Látala, který mě oslovil.

S jakými pocity se vracíš do Vrchlabí, kde budeš poprvé v životě oblékat seniorský dres Vrchlabí? Těšíš se na vyhlášené derby s Trutnovem?
Do Vrchlabí se vracím s tím, že po dlouhých letech strávím více času doma, kam jsem jezdil jen občas, když jsem měl nějaké volno. Takže teď se mi to otočí a občas zajedu do Prahy. Co se týče hokeje, tak doufám, že se tady hokejem budu opět bavit, protože poslední dva roky v Berouně to bylo spíše trápení. Na derby se určitě těším, ale jaké to bude to uvidím, až to přijde. Hrál jsem různá derby a vždy to bylo parádně vyhecované a to očekávám i od toho s Trutnovem.

Realizační tým doznal několika změn. Jak ti sedí nové trenérské duo Řeháček - Holeček? Měl jsi letní přípravu pod jejich vedením nebo jsi se připravoval individuálně?
Těžko soudit trenéry po týdnu, ale první dojmy jsou výborné. Pan Řeháček je zkušený trenér a je vidět, že je do toho hodně zapálený a to je dobře. Letní přípravu jsem měl individuální, takže trenéry a kluky, co jsem neznal, teprve poznávám.

V Berouně jsi byl čtyři sezóny. Předtím jsi hájil barvy Havlíčkova Brodu a pražské Slavie. Jak na tato angažmá vzpomínáš?
Tak nejvíce času jsem strávil na Slavii, kde jsem byl od dvanácti let, až do chlapů a dostal jsem možnost zahrát si extraligu a jezdit hrát 1.ligu do Havlíčkova Brodu, kde jsem potom dál pokračoval a kde se mi hrozně líbilo. Poté mě Slavia poslala hostovat do Berouna, kde první dva roky byly fajn a ty dva poslední katastrofa. Takže nejhůře budu určitě vzpomínat na Beroun.

V úterý se chystáte s týmem na první přípravné utkání letošní sezóny. Jaká panuje atmosféra v kabině?
Na první zápas se těším a myslím, že v kabině je dobrá nálada, spoustu místních kluků znám, jiné zase z jiných působení, takže v kabině to jsou samé srandičky.

Foto: Petr Kraus