HC Stadion Vrchlabí – Žďár v domácím prostředí dominoval
Zápasy

Žďár v domácím prostředí dominoval

07.03.2014
Marek Komárek

První zápas druhého kola play off dopadl pro horaly nedobře i přes velmi slibný začátek, kdy se hosté ujali vedení, které mohli potvrdit minimálně dvěma dalšími brankami. Sláma v brance Žďáru ovšem dnes zastínil v prvních dvou periodách Pavelku i v té třetí Jeschkeho. Po rychlém otočení stavu v první třetině přišly i dvě branky z přesilové hry a o utkání bylo rozhodnuto dříve než se očekávalo.

Po prohře favorizované Kobry Praha v prvním kole play off se soupeřem HC Stadionu Vrchlabí v dalším kole stal Žďár nad Sázavou. V této sezóně Vrchlabí se Žďárem nezískalo ještě ani jediný bod a první utkání play off na Vysočině nedopadlo lépe. Začátek byl však nadějný. Vrchlabí bylo aktivnější a netrvalo ani čtveřici minut než aktivitu zhodnotilo brankou. Za asistence Klementa i zkušeného Filipa se prosadil Patrik LENOCH. Skvělý vstup do utkání mohl být ještě růžovější. Kolotoč před Slámou roztočili Fořt s Jakubcem, ale skóre zůstalo nezměněné. Když poté ani Jirků nevyužil samostatný únik k přesné střele mezi betony brankáře domácích, začalo se těžiště hry postupně přesunovat více k brance Pavelky. Na koně dostal domácí svým vyloučením i Poskočil. První hrozbu znamenala akce Plachého. Osudem zápasu mohli zahýbat ještě Fořt s Filipem, ale prvně jmenovaný neměl v zakončení štěstí. Následovala chyba Pavelky, když nabídl kotouč zdarma Kotlíkovi, který neváhal a přihrál Jiřímu MANOVI a ten srovnal stav utkání. Uběhla přibližně minuta hry a na začátku osmnácté minuty už poprvé v sérii vedl Žďár. Faulovaný Jiří Dítě celou situaci ustál a nabídl kotouč Pavlu STAŇKOVI. Ten nezaváhal. Následující tři minuty nedostali Vrchlabští téměř žádný prostor a věřili, že na začátku nové periody navážou na své světlé chvíle ze začátku utkání.

Náznak vzpamatování se ze dvou brankových úderů na začátku druhé třetiny znatelný byl, brzy ale dostal výkon hostí další trhlinu. Ve 22. minutě nedal šanci Pavelkovi vyniknout Jiří PLACHÝ a zadělat na debakl mohl hned za minutu Krupka. Šanci neproměnil, smutnit ale nemusel. Na branku Pavelky se valila o chvíli později další lavina momentálně s názvem Man. Ani on, později ani Kaňka s Plachým ještě utkání nerozhodli. Hosté tak dostali ještě jednu šanci. Bláha vybojoval přesilovou hru ve 26. minutě. Sedmnáct vteřin stačilo Ondřeji HAMERSKÉMU ke snížení stavu na stále hratelných 2:3. Vrchlabští však hráli smolné utkání. 63 vteřin byli za svým sokem pouze o jednu branku. V čase 26:44 se totiž Lukáš KRUPKA trefil přesně pod břevno. Možnost přesilové hry za vyloučení Říhy hosté téměř neměli šanci využít. Další šanci dal svým vyloučením Beneš. Hezkou ranou se prezentoval Filip, Sláma byl ovšem na svém místě. Ve 35. minutě byl potřetí za sebou vyloučení domácí hráč, jímž byl Kolda. Ani tentokrát se Vrchlabí na delší dobu neusadilo před Slámou a další přesilová hra vyšla na prázdno. Když dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny dostal dvě trestné minuty Lenoch a Pavel STANĚK okamžitě trestal, byl osud zápasu téměř zpečetěn.

Ve třetí třetině dostal také šanci Jeschke. Hosté možná ještě z kraje mysleli na vyrovnání zejména díky vzpomínkám na mocný finiš druhého zápasu s Řisutami, dnes se ovšem jednalo o jiný šálek kávy. Šestou branku mohl přidat Kunstmuller, tu přidal až o pár vteřin později Jiří MAN. Vrchlabí zápas sympaticky nezabalilo a zkoušelo se prosazovat. Zejména Filip s Fořtem zkoušeli domácí obranu překvapit, odměnou jim byla sedmá branka ve vrchlabské síti. Sebevědomou individuální akci zakončil Jiří DÍTĚ. Plameny zbytek utkání dohráli s velmi pečlivou obranou. Dokonce přišla ještě možnost jejich přesilové hry pět na tři. Branku vstřelit však již nebylo třeba a domácí tato nevyužitá přesilová hra rozhodně netrápila. Konec utkání přišel v téměř přátelském duchu a domácí mohli spustit své oslavy. Už v neděli je na programu další utkání této série, která ještě může být více než vyrovnaná zejména při vzpomínce na velký tlak hostí v úvodu utkání.

Související články