HC Stadion Vrchlabí – Největším šaškem je Láďa Gengel, prozradili Fořt a Hamerský
Rozhovory

Největším šaškem je Láďa Gengel, prozradili Fořt a Hamerský

26.02.2014
Raina Jarošová

Po středečním tréninku a před důležitým výjezdem do Slaného si udělali chvilku Patrik Fořt s Ondřejem Hamerským. V rozhovoru prozradili, jak se jim pracuje s "mlaďochy", na jaký zápas nemají dobré vzpomínky, nebo kdo je v kabině největší šoumen.

V prvním zápase play-off proti týmu HC Řisuty se vám oběma střelecky dařilo. Jak hodnotíte zápas?
Ondřej: Je to play-off, je to úplně něco jiného než základní část. Je to o jednom, dvou gólech na začátku, oni hráli dobře, ale nám to tam spadlo. Naše lajna dává pořád góly a teď se to potvrdilo. U starších hráčů byla vidět už nějaká zkušenost než u mladších.
Patrik: Já si myslím, že to byl vyrovnaný zápas a soupeř byl nad očekávání dobrý. Bohužel nevyužívali šance, které měli a brankář zachytal výborně. My jsme naopak svoje využili a v tom byl ten velký rozdíl.

Vraťme se k základní části. Na který zápas neradi vzpomínáte, který se vám nepovedl?
Ondřej: Já nerad vzpomínám na zápas v Jablonci, tam nám to nevyšlo. Prohrávali jsme, já jsem to ani nedohrál. Těch zápasů bylo víc, ale my jsme potom měli šňůru, ve které se nám dařilo. Pár zápasů tam bylo, ale to byl začátek sezony, muselo si to sednout, ale potom to bylo dobré. Ještě teda potom ty dva zápasy teď ke konci, ale to bylo takové dohrávání. Už se přemýšlelo nad tím, koho asi dostaneme, i když to nebylo úplně jasné. Chtěli jsme vyhrát, ale povědomí už tam bylo.
Patrik: Začátek sezony byl trochu rozpačitý. Museli jsme si sednout a asi nejvíc nám nevyšel zápas v Jablonci, tam nás přehráli.

Jak se vám spolupracujeme s mladýma klukama?
Ondřej:Já si myslím, že tu jsou dobří kluci, kteří už mají zkušenosti třeba s juniorskou ligou. Většina kluků pracuje, maká, i když občas to není takové, ale myslím si, že si mužstvo celkově sedlo, že ti starší mají slovo a tak to má v kolektivním sportu být. Samozřejmě musí se vyhrát, když se prohrává, tak je to horší, ale myslím si, že na první sezonu na druhou ligu je to dobré.
Patrik: Tak já už od určitýho roku spolupracuju jenom s mladýma. Myslím si, že jim to tady dost sluší, dá se s nima spolupracovat.

Chodí si k vám mlaďáci například pro radu, pomáháte jim?
Ondřej: Já třeba hraju s Vondráčkem, prostě pracuje, na tréninku si přidává. Pro radu tak úplně ne, ale spíš jim člověk pomůže a poradí na tom ledě.
Patrik: Tak opravdu jim moc neradíme, spíše koukají a snaží se nám vyrovnat.
Ondřej: Taky tam panuje taková ta rivalita, mladý se nás snaží dohnat, přeci jen starší vedou to kanadské bodování, tak to taky sledujou a chtějí se vyrovnat.
Patrik: Já dám gól a oni chtějí taky. (smích)

Hecujete se před zápasem, sázíte se, kdo dá gól?
Ondřej: Samozřejmě se hecujem a většinou to bývá tak, že když někdo hrál v nějakém mančaftu, tak se vypíše prémie, převážně Láďa Gengel to tady hecuje, to je náš místní hecíř.
Patrik: Láďa je takovej pošuk. (Vážná tvář)

Potvrdíte mi, že největšími šašky jsou Kolář s Březinou?
Ondřej: O obou se dá říct, že jo.
Patrik: Tak já nevím, já jsem chtěl říct, že nejvtipnější jsem já. Oni jsou mladí a rozverní.

Kam si myslíte, že postoupíte v play-off?
Ondřej: Základ je první kolo, je to vyrovnané, máme za sebou první zápas, který jsme vyhráli, zítra jedeme ven a to bude důležité. Když tam nevyhrajeme, tak se hraje na tři vítězné. Základ je přejít prvním kolem a pak už to bude uvolněnější. Pro mladé i pro nás starší je to první kolo takový upjaté, člověk neví, co může čekat. Není to jednoduché.
Patrik: Půjdeme zápas od zápasu a budeme chtít uspět v každém zápase. Když to půjde, tak chceme, co nejdál.

Na úterní zápas nedorazilo tolik lidí, kolik se očekávalo. Jak byste pozvali fanoušky na sobotní utkání?
Ondřej: Byl jsem dost překvapený, je to play-off, jestli je to tím, že se hrálo v úterý, nevím. Já bych je chtěl samozřejmě pozvat na dobrý hokej, v sobotu to ukončíme a oslavíme to první kolo.
Patrik: Budeme se snažit předvést co nejlepší hokej a uděláme maximum pro to, aby se to lidem líbilo a budeme rádi, když přijdou.