HC Stadion Vrchlabí – Archiv – Archiv článků a novinek

Archiv článkůPosledních 30 článků

22.7.NA D+D REAL WINTER HOCKEY GAMES VYZVEME VSETÍNLucie Horčičková

Tuzemská sportovní akce roku je opět v přípravách a mnohem nabitější


Prodloužení akce o dva dny, zapojení nových klubů, přehlídka ženského i univerzitního hokeje, exhibice fotbalových osobností nebo nadační den. To jsou ve zkratce nové přídavky už tak nabité-ho programu, který velký sportovní svátek v prostorách Skiareálu Špindlerův Mlýn chystá. D+D REAL Winter Hockey Games se těší nejen na hokejové fanoušky a připravuje opravdovou oslavu hokeje. Zapište si do diáře: 7. až 11. 12. 2021 se v Krkonoších odehraje něco mimořádného.
14.7.Aktuality z A-týmuLucie HorčičkováNa začátek prázdnin jsme pro vás připravili shrnutí ohledně přípravy a skladby našeho A-týmu.
26.6.Na slovíčko s Jakubem SoukupemLucie HorčičkováŠestadvacetiletého gólmana Jakuba Soukupa už všichni jistě znáte. Ve Vrchlabí má za sebou tři sezóny a jak už jsme avizovali, budeme ho v naší bráně vídat i v té nadcházející.
V rozhovoru se dočtete, jak hodnotí letní přípravu v Pardubicích nebo jak teď tráví volné chvíle.
9.6.Nová posila v trenérském týmu mládežeLucie HorčičkováDíky přesunu Tomáše Jirků k A-týmu jsme byli nuceni posílit náš realizační tým u mládeže. A tak jsme nelenili a na hokejovém trhu jsme si vyhlídli trenéra, který prošel našimi mládežnickými kategoriemi a má vztah k našemu klubu.
V našich řadách tak vítáme šestadvacetiletého Martina Kozáka, který se v letošní sezóně bude starat o rozvoj našich mladých talentů u obou žákovských kategorií.
1.6.Spolupráce s druholigovým klubem HC Wikov HronovLucie HorčičkováPro letošní sezónu jsme se dohodli na vzájemné spolupráci s druholigovým celkem HC Wikov Hronov.
Jak všichni víte, náš tým úzce spolupracuje s extraligovým Dynamem Pardubice, a proto dochází i v průběhu sezóny k dost častým hráčským pohybům mezi oběma kluby. I z tohoto důvodu potřebujeme držet, pokud možno, co nejširší kádr, abychom si v případě potřeby měli kam sáhnout.
27.5.Rozhovor s trenérem juniorky Michalem PšurnýmLucie HorčičkováInformace o A-týmu přinášíme pravidelně, ale naší další prioritou je práce s mládeží.
Veškeré mládežnické sporty byly, na rozdíl od profesionálního sportu, téměř na rok od tréninků a zápasů odříznuty.
Naše základna se nám dlouhodobě rozrůstá a stále přibývají talentovaní kluci, kteří se jednou mohou prosadit i v profesionálních soutěžích.
Dnes vám přinášíme rozhovor s trenérem naší juniorky a bývalým skvělým hráčem Michalem Pšurným.
19.5.Do nového klubu se těším, říká Tomáš KautTomáš Otradovský (Krkonošský deník)Přinášíme rozhovor s druhým nováčkem A-týmu, útočníkem Tomášem Kautem.
18.5.Chci být pro mužstvo maximálně užitečný, říká NedbalTomáš Otradovský (Krkonošský deník)Pětadvacetiletého obránce Karla Nedbala jsme vám představili již v předchozím článku. Nyní přinášíme slibovaný rozhovor.
17.5.Nové posily pro sezonu 2021/22Lucie HorčičkováDíky úzké spolupráci s pardubickým Dynamem vám můžeme představit dva nové hráče, kteří patří ke špičce Chance ligy. Jedná se o obránce Karla Nedbala a útočníka Tomáše Kauta.
13.5.V útoku zůstávají Chalupa i HeřmanLucie HorčičkováV další sezoně budou ve vrchlabských dresech pokračovat i útočníci David Chalupa a Martin Heřman.
11.5.Pokračují i obránci Linhart a KajínekLucie HorčičkováV nadcházející sezoně se můžete těšit i na obránce Tomáše Linharta a Davida Kajínka.
8.5.Vrchlabští odchovanci v A-týmuLucie HorčičkováDalšími hráči, kteří se objeví na soupisce A-týmu pro sezonu 2021/22 jsou vrchlabští odchovanci Ondřej Chrtek, Tomáš Kynčl, Filip Moník a Jakub Kynčl, který bude členem širšího kádru.
Naopak v letošní sezoně už neuvidíme na ledě Jakuba Moníka, který se rozhodl svou hokejovou kariéru na tuto sezonu přerušit.
7.5.Návrhy hracích modelů Chance ligy pro sezonu 2021-2022Lucie HorčičkováPro informaci vám přinášíme první návrhy hracích systémů Chance ligy pro nadcházející sezónu 2021-2022, které se k nám dostaly od Svazu během tohoto týdne.
O modelu Chance ligy budou kluby jednat příští čtvrtek.
5.5.Pokračovat bude i duo Urban – MrňaLucie HorčičkováDalšími hráči, kteří budou ve Vrchlabí pokračovat i v nadcházející sezoně jsou útočníci Patrik Urban a Pavel Mrňa.
4.5.Gólmanskou jedničkou bude opět Jakub SoukupLucie HorčičkováVe vrchlabském A-týmu zůstává i nadále osvědčený gólman Jakub Soukup. Jeho novou rolí pro nacházející sezonu bude pozice trojky v našem partnerském klubu HC Dynamo Pardubice.
29.4.Realizační tým 2021/2022Daniela UdatnáČekání se vyplatilo!
Po měsíci intenzivních jednání vám představujeme nové tváře realizačního týmu pro sezonu 2021/2022.
28.4.Tomáš Jirků končí se svou hráčskou kariérouTomáš Otradovský (Krkonošský deník)Aktivní hráčskou kariéru se po této sezoně rozhodl ukončit kapitán mužstva
TOMÁŠ JIRKŮ (29). Služebně nejstarší hráč našeho týmu a zároveň šéftrenér mládeže se rozhodl, že již nechce plnit obě role.
Od nové sezony bude pouze koučovat. Vedle rozvíjení talentu u mladých hokejistů se stane navíc členem realizačního týmu A mužstva dospělých.
27.4.Užíval jsem si každý zápas, říká po třech sezónách ve Vrchlabí Ján NikoTomáš Otradovský (Krkonošský deník)Jedním z hráčů, které v příští sezóně již nebudeme v domácím dresu vídat, je třicetiletý obránce JÁN NIKO.
Jak hokejista, jenž ve Vrchlabí působil ve třech sezonách, informaci přijal a jak bude na Vrchlabí vzpomínat, prozradil v rozhovoru pro Krkonošský deník.
23.4.Odchody z A-týmuLucie HorčičkováVážení vrchlabští hokejoví příznivci,
jako první přinášíme informaci o odchodech hráčů z našeho klubu.
22.4.Bylo to skvělé období, na které budu hrozně rád a dlouho vzpomínat, říká Václav BaďoučekTomáš Otradovský (Krkonošský deník)Tři roky. Přesně tak dlouho vydržel u kormidla vrchlabských hokejistů trenér Václav Baďouček. Co sezona, to zlepšení. Na úvod v ročníku 2018/2019 dovedl horaly do finále druhé ligy, kde se tým musel sklonit před Sokolovem. O rok později slavil postup do Chance ligy a letos nováčka druhé nejvyšší soutěže u nás dotáhl ke čtvrtému místu v základní části.
Následovalo čtvrtfinálové vyřazení od Vsetína, přesto pod Krkonošemi vládne spokojenost.
A úspěšný trenér? Ten se dočkal životní nabídky. Už při cestě z posledního utkání mu zazvonil telefon a na druhé straně byla extraligová Plzeň.
Její sportovní manažer Tomáš Vlasák, bývalý výborný hokejista, nabídl Baďoučkovi post hlavního trenéra Indiánů pro příští ročník extraligy. A řekněme si na rovinu: To se neodmítá.
20.4.Informace pro permanentkářeLucie Horčičková
Vážení příznivci vrchlabského hokeje,
uplynulou sezónu jsme bohužel, až na pár utkání na začátku, museli kvůli situaci ohledně koronaviru a bezpečnostním nařízením odehrát bez vás, diváků. Jak již Jiří Jakubec řekl, takovou podivnou sezónu a na druhou stranu, tak dobré výsledky, nikdo nečekal a o to víc nás všechny mrzí, že jste nemohli být s námi na zimním stadionu.
13.4.Zhodnocení sezóny očima Jiřího JakubceTomáš Otradovský (Krkonošský deník)
Jsou tomu dva týdny od chvíle, kdy vrchlabským hokejistům skončila úspěšná sezona v Chance lize, druhé nejkvalitnější soutěži v republice. Jediný východočeský účastník v ní dosáhl skvělého čtvrtého místa po základní části, aby jej následně ze čtvrtfinále play off vyprovodil soupeř, jehož síň slávy se pyšní šesti poháry pro mistra republiky.
I přes brzké opuštění vyřazovacích bojů byla sezona pod Krkonošemi hodnocena jako úspěšná a potvrdit to měla i slova sportovního manažera klubu Jiřího Jakubce (48), s nímž se za ročníkem 2020/2021 ohlédl Krkonošský deník.
6.4.Trenér Václav Baďouček odchází do extraligové PlzněLucie HorčičkováTrenér našeho A-týmu Václav Baďouček ve Vrchlabí končí a odchází do extraligové Plzně.
To, o čem se v posledních dnech dost spekulovalo, se stává skutečností. Devětapadesátiletý trenér byl po sezóně osloven svou rodnou Plzní a tato nabídka nešla odmítnout.
Václav Baďouček u nás působil poslední tři sezóny, z nichž jsme dvě strávili ve II.lize a ta letošní byla ve vysněné Chance lize. Všechny sezóny byly v podstatě velice úspěšné. V té první jsme vypadli v semifinále s favorizovaným Sokolovem, v té další jsme slavili postup a letos jsme skončili po základní části čtvrtí a zahráli si čtvrtfinále se Vsetínem.
Václav Baďouček tu u nás odvedl obrovský kus dobré práce a zaslouží si velké poděkování.
30.3.Nebál se soupeře popíchnout, po sérii pak trenér Baďouček Vsetínu pogratulovalTomáš Otradovský (Krkonošský deník)Po utkání přišel do kabiny a ač v sobě dusil zklamání z poslední porážky v sezoně, hráčům upřímně poděkoval. Za nasazení v šestém duelu čtvrtfinálové série se Vsetínem, za výkony ve všech zápasech vyřazovací části, ale zároveň i za reprezentaci vrchlabského hokeje v celém ročníku Chance ligy.
28.3.HC Stadionu ukončil sezonu VsetínVSE - VRC 3:2, 0.kolo | Raina TomanováAž šestý duel musel rozhodnout o postupujícím do dalších bojů. Bohužel se jich HC Stadion nezúčastní. V zápase proti Vsetínu tahal za kratší konec, ale nakonec se utkání dostalo až do prodloužení, ve kterém Vrchlabí dlouho bojovalo. Ve prospěch Vsetína rozhodl v 91. minutě Klímek.
27.3.Šestý zápas se odehraje Na LapačiVSE - VRC 3:2, 0.kolo | Vendula SahánkováK šestému zápasu čtvrtfinále play-off dojde na zimním stadionu Na Lapači ve Vsetíně. Srovnají vrchlabští sérii nebo vyhrají valašští?
26.3.Vrchlabí zvítězilo v pátém zápase a drží naději na postupVRC - VSE 6:2, 0.kolo | Raina TomanováVrchlabský tým musel v dnešním zápase zabojovat - v případě prohry by pro něj skončila sezona. Zápas se povedl na jedničku - Vsetín sice dokázal smazat dvoubrankové manko, ale na další čtyři branky už nestačil a HC Stadion se raduje z výhry 6:2.
25.3.Pátý zápas se odehraje ve VrchlabíVRC - VSE 6:2, 0.kolo | Vendula SahánkováBude páteční zápas poslední nebo vrchlabští na domácím ledě zaberou a pokusí se dorovnat skóre? To zjistíme v pátek 26. března od 17:30, kdy vsetínští zamíří znovu do Krkonoš.
24.3.Kdo si vezme další bod v play-off?VSE - VRC 3:1, 0.kolo | Vendula SahánkováPo třech zápasech se vedení ujmul VHK ROBE Vsetín, ale šance pro vrchlabský celek stále je. Podaří se jim srovnat skóre ve středečním zápase?
24.3.Ve Vsetíně se HC Stadionu nedařilo, série pokračuje ve VrchlabíVSE - VRC 3:1, 0.kolo | Raina TomanováTřetí bod v této sérii za vítězství 3:1 bere znovu Vsetín. Na domácím ledě se mu povedly oba zápasy a do Vrchlabí se budou vracet s cílem rozhodnout. Vrchlabí dokázalo odpovědět pouze na první branku, autorem byl Koffer.