HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kadaň 4:3sn

Vrchlabí vydolovalo proti Kadani, která leží na druhém pólu tabulky, pouze dva body

12.01.2009
Martin Augustin, Patrik Huber
Na začátku nového roku se zdálo, že Vrchlabí bude podávat stabilní výkony, jako podávalo v uplynulém roce, opak je však pravda. Ani proti Kadani to na plný bodový zisk nestačilo a nepříznivá série se soupeři z opačného konce tabulky stále pokračuje. Proti soupeři z Kadaně to vypadalo dlouho nadějně, neboť Vrchlabští v rozmezí dvou minut, 22. a 23 minutě, vsítili dva góly. Dvoubrankové vedení ovšem příliš dlouho nevydrželo. Další góly padly opět v rozmezí dvou minut, bohužel do branky domácích. Do poslední dvacetiminutovky se tedy šlo za rozhodného stavu. Ten už neplatil ve 42. minutě, kdy rozjásal vrchlabské fanoušky Krupka, avšak i na tento gól našli hosté odpověď. Utkání došlo nakonec až k penaltám, ve kterých bylo úspěšnější mužstvo z Krkonoš.
41.kolo, pondělí 12.1.2009, 18:00
4:3sn
Kadaň
Štůrala (Ševčík) - Bendik, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Jaroměřský - Andres, Pajič, Beck, Krupka, Rusnák, Gengel, Gajovský, Kříž, Mikšovský, Rapáč, Divíšek, Hruška
Hanuljak (Štěrba) - Szakal, Chmelíř, Révay, Višňák, Pospíšil, Mašek, Kocek, Kloz - Boušek, Šíp, Balázs, Polanský, Fink, Gombár, Rudovský, Zíka, Chyba, Rybecký, Ton
Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1 - 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 22. Gengel (Chatrnúch, Rusnák), 23. Pajič (Bendik), 42. Krupka (Chatrnúch), rozhodující nájezd Gajovský - 29. Ton (Freiberg, Szakal), 30. Fink (Chmelíř, Boušek), 49. Boušek (Chmelíř, Šíp) . Rozhodčí: Zubzanda - Podrazil, Žídek . Vyloučení: 4:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 1039 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3 .
První velkou šanci si připravili už ve 2. minutě hosté z Kadaně, ale Zíka trefil jen konstrukci Štůralovy svatyně. Kadaňského brankáře Hanuljaka zase rozehřály nepříliš nebezpečné pokusy Andrese či Galvase. V 8. minutě se zaskvěl domácí gólman. Boušek měl před sebou odkrytou branku, ale Štůrala vytáhl výborný zákrok. Poté byla k vidění nepříliš pohledná pasáž hry, ze které se už další větší šance neurodila. Diváci si tak museli vystačit s pokusy Štracha na jedné a Chmelíře na druhé straně. Když v síti neskončila ani tvrdá rána vrchlabského Gengela ze 16. minuty, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé části domácí vletěli jako raketa. V přesilové hře, kterou si Vrchlabí přeneslo z konce úvodní periody, sice ještě branka nepadla, ale sotva se vyloučený Fink vrátil na led, udeřili. Bomba Ladislava Gengela se odrazila od břevna za brankovou čáru. V čase 22:32 to bylo už 2:0. Bendík našel na křídle najetého Roka Pajiče a ten svou střelu nasměroval nad beton Hanuljaka. Povzbuzení domácí svého soupeře tlačili i nadále, ale ani Kříž, Gajovský nebo Štrach už na Hanuljaka nevyzráli. Ve 28. minutě se naopak sám na branku řítil hostující Rudovský, ale Štůrala mu dobře snížil střelecký úhel. Kadaň však smutnit nemusela. Jen o půl minuty později dopravil odraženou Szakalovu střelu do vrchlabské klece Karel Ton a za minutu bylo dokonce vyrovnáno. Rychlý protiútok zakončil z bezprostřední blízkosti Patrik Fink – 2:2. Vrchlabí se nezlomilo a snažilo se o okamžitou odpověď. Kříž ale trefil po pohledné kombinaci jen síť za brankou a Chaloupka s Krupkou nedokázali nebezpečněji zakončil situaci 2 na 1. Kadaň zahrozila při početní výhodě ve 35. minutě. Do Višňákovy střely se ale obětavě vrhl jeden z domácích beků. Přesilovku si zahrálo i Vrchlabí, ale dvě tvrdé rány Galvase se mezi tyče nevešly.

Ve 42. minutě si strážce hostující svatyně vybral slabší chvilku. Nepříliš razantní střela Martina Krupky mu totiž prošla mezi betony do sítě a Vrchlabí znovu vedlo – 3:2. Ve 45. minutě mohl zvýšit Kříž, ale Hanuljak byl tentokrát bezchybný. V čase 48:43 udeřilo na druhé straně. Ladislav Boušek nejprve střílel nepřesně, kotouč se však k němu od zadního mantinelu vrátil zpět a hostující matador už neměl problém vrátit černý kus gumy za ležícího Štůralu – 3:3. Za minutu mohlo jít do vedení opět Vrchlabí. Pajič uvolnil najetého Rapače, ale ten sám před brankářem nedokázal důrazněji zakončit. Kadaň se už soustředila spíše na obranu a mírný tlak domácích ke změně skóre nevedl.

Zápas tedy dospěl až do prodloužení. To načal prudkou střelou od modré hostující Radovský, Štůrala byl ale na místě. Stejně si vedl o malou chvíli později i vrchlabský Chatrnúch. Jelikož v síti neskončily ani pokusy kadaňského Bouška a domácího Krupky, dočkali se diváci ve Vrchlabí už po třetí za uplynulý týden samostatných nájezdů.

Jako první se rozjel domácí Kříž a pod horní tyčku zavěsil. Úspěšný byl ale i Šíp, který střelou k tyči překonal Štůralu. Ve druhé sérii se netrefili Rusnák, ani hostující Balázs a rozhodnutí musela přinést až třetí série. Zatímco vrchlabský Nikola Gajovský bekhendovou kličkou oklamal Hanuljaka, hostující Boušek střelou po ledě gólmana nepřekonal. Prémiový bod navíc tedy získalo domácí Vrchlabí.

Milan Černý (trenér SK Kadaň): My jsme celkem spokojení už proto, že jsme dvakrát prohrávali a vždy jsme srovnali. Na Vrchlabí bylo vidět, že chce hrát, byli hodně aktivní, a po klidné první třetině jsme na začátku druhé nechytili jejich tempo a dvakrát jsme inkasovali. Za stavu 3:3, nebo při nájezdech byla škoda, že se k nám nepřiklonilo štěstí, ale o tom už je hokej, my jsme určitě s bodem i výkonem spokojení.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Dneska jsem po dlouhé době spokojen s našim výkonem. Byli jsme aktivní a skvěle jsme bruslili. Škoda, že jsme dostali laciné branky, když jsme už vedli 2:0. Byla i šance na 3:0, ale nedokázali jsme jí proměnit, a tak přišel trest v podobě dvou branek Kadaně. Měli jsme zápas dotáhnout do vítězného konce, jenže jsme ztratili důraz při zakončování. Největší pozitivum však vidím v tom, že jsme zase začali hrát aktivně a důrazně, což jsme v předchozích duelech postrádali.

(Autor ohlasů: Michal Raim)