HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 0:1

Vrchlabí veze z Prahy tři body

01.12.2018
Po delší době HC Stadion získal v zápase tři body. Na ledě Kobry Praha padl pouze jediný gól a to do branky domácích, kteří už na něj nedokázali odpovědět. Vrchlabí tak mohlo slavit tři body po pěti nepovedených zápasech.
22.kolo, sobota 1.12.2018, 18:00
Kobra
0:1
Mouček (Novák) – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík R., Verbík J. (A) – Šeba, Kysela, Patočka, Všetečka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Antoš, Šťastný, Hlinka
Soukup (Abraham) – Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník J., Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Hozák, Půlpán A., Procházka, Higveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha. Moník F
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 16. Kastner (T.Půlpán, A.Půlpán). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1.

Hned ve druhé minutě se do šance dostal Mrňa, ale byl zastavený Verbíkem. Ve 4. minutě se přes hostující obranu nedostal Hlinka. Stejný hráč poté zablokoval střelu vrchlabského Aleše Půlpána. V 8. minutě se HC Stadion dostal před pražskou branku, ale Mrňa nemířil přesně. Vrchlabí dál tlačilo na soupeře, ale Kobra ukázala skvělou obranu a hosty k ničemu nepustila. Ve 12. minutě špatně přihrával Kastner a puku se zmocnili domácí. O minutu později byl vyloučen domácí Verbík. Přesilovou hru hosté sice nevyužili, ale ve velké šance byl Mrňa, který mohl střílet, místo toho si vybral přihrávku na Procházku. Mouček byl ale v brance pozorný. Branka padla až v čase 15:16 a to do pražské sítě - autorem branky byl Lukáš KASTNER, který střílel z mezikruží. V 17. minutě byl vyloučen také vrchlabský hráč. Oslabení ale HC Stadion zvládl na jedničku. Pražský Kysela se poté pokusil o branku, ale nebyl úspěšný.

Do druhé třetiny vstoupila aktivněji Kobra Praha. Ve 23. minutě byl ale vyloučen Antoš. Vrchlabí se sice usadilo v útočném pásmu, ale domácí se dobře bránili. Bláha čekal na přihrávku, ale nedočkal se. Aleš Půlpán se pokusil o střelu přes tři bránící protihráče, ale puk letěl mimo branku. Ve 27. minutě byl vyloučen Voženílek a Kobra měla další šanci skórovat. HC Stadion byl i v oslabení velmi aktivní a sám se pouštěl do útočných akcí. Ve 29. minutě byl vyloučen Šteiner. Také Kobra se ale držela v útočném pásmu. Bláha pak střílel pouze do mantinelu. Ve 35. minutě střílel z mezikruží Šteiner, jeho ránu ale Soukup vyrazil. Všetečka měl možnost vyrovnat do prázdné branky, ale než se stihl u branky otočit, Soukup už byl na místě.

Tomáš Půlpán se dostal k nájezdu hned na začátku třetí části. Poté se musel v brance otáčet Soukup, na kterého přišlo několik střel. Kobra se také dobře bránila proti střelám soupeře. Sama ale potřebovala vstřelit vyrovnávací branku. Zatím se ale pouze s HC Stadionem přetahovala o puk. V 50. minutě byl vyloučen vrchlabský Moník. Chalupa se dostal do šance, ale Mouček střelu chytil. Hosté se dobře v oslabení bránili a pražskou Kobru k ničemu nepustili. Další vyloučení přišlo v 53. minutě na domácí straně. HC Stadion se po chvíli usadil v útočném pásmu, ale nic z toho nevytěžil. Pražský tým se stále snažil o vyrovnání, vrchlabští obránci dobře plnili svoji úlohu a Soukup to měl bez práce. Všetečka se pokusil proniknout do útočného pásma, na modré čáře ale narazil na hostujícího obránce. Ani během posledních pár minut třetí třetiny se Kobra nedostala ke střele, která by ji zajistila alespoň bod. Vrchlabí si tak odvezlo všechny tři body.