HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 4:6

Vrchlabí veze z Mostu tři body

05.11.2022
Ač to po první třetině nevypadalo, nakonec si HC Stadion z Mostu odváží všechny tři body. V první části přitom hosté dotahovali dvoubrankové manko. Nakonec se jim ale podařilo vstřelit několik gólů za sebou na konci druhé třetiny a rozhodli tak o výhře 6:4.
14.kolo, sobota 5.11.2022, 17:30
Most
4:6
Hosnedl (41. Kubík) – Šoustek, Havlůj (C), Steinocher, Šesták, Urban, Havlík, Hofmann – Mical, Řehoř, Smolka – Písařík, Kýhos (A), Procházka – Böhm, Zdeněk, Drašar – Stříbrný Trenér: Vladimír Kýhos, Petr Rosol
Vacek (Krinwald) – Štembera, Horáček, Kerekanič, Bendík (A), Kynčl, Duran, Perička, Kozák – Chrtek, Krsek, Urban (C) – Cerman, Tatar, Chalupa – Jirků, Bláha (A), Šedivý – Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 2:2, 1:3, 1:1  Branky a nahrávky: 3. Písařík (Kýhos, Šesták), 4. Smolka (Řehoř, Havlůj), 39. Böhm (Zdeněk), 47. Písařík (Procházka, Steinocher) – 7. Horáček (Chalupa, Chrtek), 16. Duran (Chalupa, Chrtek), 30. Bláha (Cerman, Perička), 36. Krsek (Horáček, Tatar), 38. Šedivý (Šlaicher, Vacek), 60. Chalupa (Šedivý, Bendík). Rozhodčí: Zeliska – Tichý, Žídek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 332. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:2, 2:5, 4:5, 4:6.

Hned po několika sekundách trefil hostující Urban tyč. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně, a to hned dvojnásobné, které po více jak 40 vteřinách Lvi využili. V čase 2:57 otevřel skóre utkání Pavel PÍSAŘÍK. Další vyloučení následovalo ve 4. minutě, opět na straně Vrchlabí. I tentokrát to Most potrestal, v čase 3:36 odskočil o dvě branky zásluhou Pavla SMOLKY. V čase 6:09 ale HC Stadion snížil díky Petru HORÁČKOVI. V osmé minutě byl vyloučen také domácí hráč, ale Vrchlabí výhodu nevyužilo. Nestalo se tak ani ve dvouminutovce, kterou dostali za vyloučení Micala. Vacek naopak musel zasahovat proti Zdeňkovi. A o chvíli později se blýsknul skvělým zákrokem proti Písaříkovi. Srovnáno bylo v čase 15:20, kdy branku vstřelil Thomas Simon DURAN a vzkřísil novou naději pro hostující celek. V 18. minutě pak přišlo oboustranné vyloučení, při hře 4 na 4 ale gól nepadnul.

Druhou třetinu mohl Most otevřít brankou, ale Zdeněj netrefil prázdnou branku. Následovalo vyloučení na hostující straně, které se naštěstí Lvům nepodařilo proměnit v gól. Akcí bylo k vidění dost, stejně tak vyloučení. Ve 28. minutě si šel odpočinout na trestnou lavici mostecký Šesták. A konečně se HC Stadion radoval z využité přesilové hry. V čase 28:47 se trefil Tomáš BLÁHA. V čase 35:07 se hosté radovali znovu, a to díky Filipu KRSKOVI, který jen dotlačil odražený puk do branky. Vrchlabí se pak radovalo ještě jednou - v čase 38:00 vstřelil pátou branku Daniel ŠEDIVÝ, o 11 vteřin později to ale byli domácí, kdo skóroval. Autorem branky byl Milan BÖHM. Bláha se v posledních vteřinách dostal k Hosnedlovi, ten ale vytáhl skvělý zákrok.

Do třetí třetiny nastoupil místo Hosnedla do mostecké branky Kubík. Hned si připsal první zákrok. I Vacek na druhé straně bránil svou branku, jeho snaha ale přišla vniveč v čase 46:26, kdy na rozdíl jediné branky snížil Pavel PÍSAŘÍK. Most měl před sebou ještě hodně času vyrovnat. V 50. minutě byl navíc vyloučen hostující Kozák. Vacek ale držel ochrannou lapačku nad vrchlabskou brankou a několikrát gólu zabránil. Písaří v 57. minutě mířil mimo branku. Na konci třetiny se domácí rozhodli pro hru v šesti hráčích, což potrestal David CHALUPA, který v čase 59:26 potvrdil vítězství HC Stadionu.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Dnes jsme proti Mostu vstoupili do utkání špatně. Dostali jsme dva góly v oslabení, ale následně jsme se rychle dostali do hry kontaktním gólem. Hráli jsme velmi dobře při hře 5-5. Kluci perfektně plnili herní plán a drželi nastolenou taktiku. Ve třetí třetině jsme si to zbytečně zkomplikovali, ale bojovností jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Obránce Simon Duran:
Začátek zápasu nebyl ideální, ale povedlo se nám do konce třetiny skóre snížit. Ve hře 5 na 5 jsme si věřili a podařilo se nám dostat do vedení a výsledek udržet až do konce. Jsme za to rádi a věříme, že ve středu navážeme dalším vítězstvím.