HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 3:1

Vrchlabí urvalo body proti jabloneckým Vlkům

06.02.2019
Po první třetině to vypadalo na vyrovnaný zápas, druhá část přinesla pouze jedinou branku, a to v jablonecké síti po střele Bendíka. Poslední třetina nabídla hned tři branky, dvě do hostující branky a jednu do té vrchlabské. Domácí byli v dnešním utkání aktivnější a zaslouženě berou tři body.
37.kolo, středa 6.2.2019, 18:00
3:1
Jablonec
Soukup (Abrahám) – Vágner, Bendík (A) – Vašíček (A), Moník J. – Havránek, Jirků (C) – Hozák, Kukla – Bláha, Hlinka, Bednář – Berger, Matějček, Pilař R. – Půlpán T., Kastner, Mrňa – Chalupa, Urban, Půlpán A.
Hosnedl (Jelínek) – Mrkvička, Pilař P., Pavlů (A), Čechura, Abraham, Šuráň, Havelka – Šilhan, Hájek, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr (C), Brokeš, Mulač, Maďar, Bříška (A
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 40. Bendík (Vágner, Urban), 45. Hlinka (Bláha), 46. Půlpán T. (Mrňa, Kastner) – 46. Mulač (Havelka, Bříška). Rozhodčí: Pilný Luděk – Řezníček Honza, Roischel Aleš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1376. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1.

Hned ve druhé minutě se do akce dostali hosté, Brokeš ale nezachytil přihrávku Bříšky. Také HC Stadion se dostal do šance, ale Aleš Půlpán proti Hosnedlovi neuspěl. Ve 4. minutě byl vyloučen Tondr a Bednář nahazoval před branku, kde byl Bláha, který ale nedokázal puk ztečovat do branky. V 7. minutě se k dorážce nedostal Chalupa. Další vyloučení přišlo v 10. minutě znovu na jablonecké straně. Tentokrát Bláha po nahození Bendíka tečoval puk, bohužel mimo branku. Ve 12. minutě střílel Chalupa. Poté byl vyloučen vrchlabský Vágner. Ani hosté nevyužili přesilovou hru a naopak dali příležitost Vrchlabí po vyloučení Mrkvičky. Brokeš se dostal před Soukupa, ale neuspěl, na druhé straně střílel Bednář, ten ale trefil pouze jabloneckého brankáře. V 19. minutě Mrňa trefil pouze lapačku Hosnedla. Také další střely HC Stadionu nedopadly na úrodnou půdu.

Druhá třetina začala poklidněji. Pilařova střela byla ztečovaná do ochranné sítě. Ve 24. minutě střílel Kastner z mezikruží. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně. Ve vlastním oslabení ale ujel Aleš Půlpán, který se pokusil o gól. Také Soukup musel být v pohotovosti, střela Abrahama od modré naštěstí v síti neskončila. Znovu se do akce dostal Aleš Půlpán po přihrávce Mrni, ale ani tentokrát na Hosnedla nevyzrál. Ve 28. minutě ujel k Soukupovi Frk, ale nebyl úspěšný. O minutu později byl vyloučen jablonecký Čechura. Pilař se dostal do šance, ale za Hosnedla puk nedostal. Také Bendík nebyl úspěšný. Ve 32. minutě tečoval puk Urban, ale trefil pouze beton gólmana. Poté přišlo dvojité vyloučení na vrchlabské straně. Nejdříve si šel odpočinout Chalupa, následovaný Vašíčkem. Hosté se ale nedostali k žádné velké příležitosti a domácí tuto přesilovku přečkali bez újmy. Dlouho se ale v pěti hráčích nehrálo, ve 36. minutě byl vyloučen jablonecký Homolka. Bednář trefil pouze břevno. Domácí byli mnohem aktivnější, ale Hosnedl dobře hlídal svou branku. Ve 39. minutě byl vyloučen Maďar. Vágnerovo nahození si Hosnedl pohlídal. Nestačil ale na střelu Jana BENDÍKA, který v čase 39:17 poslal puk z mezikruží přímo do branky.

Tomáš Půlpán střílel z mezikruží, ale nebyl úspěšný. Také Pilař střílel mimo branku. Další jeho střela prověřila Soukupa. V čase 44:17 už HC Stadion vedl o dvě branky. Bláha se snažil překonat Hosnedla, puk se ale odrazil k Jaroslavu HLINKOVI, který už neměl problém puk dostat do branky. Homolka se snažil vstřelit branku, ale lapačka Soukupa byla připravená. V čase 45:22 snížil na 2:1 Jakub MULAČ, který dobře zpracoval nahození od modré. Skóre ale dlouho stejné nezůstalo, v čase 45:35 se za Vrchlabí trefil Tomáš PŮLPÁN. Ve 47. minutě raději puk přikryl Hosnedl lapačkou. Havelka trefil pouze vyrážečku Soukupa. V 50. minutě se Nezbeda dostal do útočné třetiny, ale sám nic nevymyslel. Berger se rozjel proti Hosnedlovi, trefil ale pouze jeho rameno. Moník zasahoval proti Brokešovi, který nestihl ani vystřelit. Další střela skončila v Soukupově lapačce. Mulač měl gól na holi, ale Soukup předvedl parádní zákrok. Havránek se dostal ke střele v 55. minutě, Hosnedlovi vypadla, ale pouze na spoluhráče. V 56. minutě byl vyloučen domácí Vágner. Hosté se snažili hlavně střílet na Soukupa. Homolka ale branku přestřelil, Bříška trefil pouze vyrážečku. Nezbeda zase prověřil Soukupovy betony. V 60. minutě nahazoval Chalupa na Hosnedla. Do konce utkání už se nic nestalo a domácí tak berou všechny tři body díky skvělé třetí třetině.